WordPress

            Nie wiem czy to widać, ale to mój pierwszy blog i pierwsze poznawanie WordPress’a.
Pewnie zapytacie Państwo z czego korzystam. Gdzieś w internecie na pewno znajdzie się jakiś jego opis, może jakieś rady, czy w najlepszym przypadku jakieś „szkolonko”, za które nikt tak naprawdę nie bierze odpowiedzialności. To z czego ja korzystam to OCZYWIŚCIE KSIĄŻKA !!!
WordPress 3.0Pan Łukasz Wójcik napisał książkę, a wydało ją wydawnictwo HELION – i chwała im za to ! Tytuł tej książki to „WordPress 3 Instalacja i zarządzanie„.
Książeczka jest jeszcze prawie ciepła – bo wydana w lutym 2011. Właściwie jest to jedyna książka polskojęzyczna na naszym rynku opisująca ten system.
Autor we wstępie pisze między innymi tak -cytuje:
„…..Celem mojej książki jest wprowadzenie Cię w tajniki użytkowania systemu WordPress. Szybko i bezboleśnie nauczysz się instalacji i obsługi tego narzędzia oraz poznasz jego podstawowe funkcje. Dowiesz się również, jak w szybki i prosty sposób poszerzyć go o dodatkowe możliwości i dostosować do własnych potrzeb…”
Może nie zawsze WordPress ma logikę nader intuicyjną. Chyba nawet sam autor też gdzieś o tym wspomina.
Na przykład (choć to akurat może wynikać z polskiej lokalizacji) po najechaniu kursorem na jeden z przycisków pojawia się opis: „Pokaż/Ukryj kuchenny zlew”. No, konia z rzędem temu, kto się domyśli o co chodzi. Do złudzenia przypomina mi to dawne czasy i usilne starania naszych naukowców (nazwiska nie wymienie choć je znam) by spolszczyć angielskie „informatyczne potoczności”. I tak na to, co dziś nazywamy podwójnym kliknięciem myszy, sugerowano nazywać „dwumlask myszy” – prawda że cudowne!
Robi się późno – więc podsumować by był czas. W moim odczuciu, ta część książki którą przeczytałem, jest OK. Co dalej zobaczymy – obserwujcie moje eksperymenty. Zobacz pełny opis tej książki i jej spis treści.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości książkowe, WordPress i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „WordPress

  1. księgarnia pisze:

    Dobra książka polecam szczególnie dla ludzi poczatkujacych. Napisana w lekkim stylu.

  2. Robert pisze:

    Czekamy na więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>