WordPress od podszewki

wordpress od podszewki

Kolejna książka o WordPressie. Dodam – dobra książka. Jakiś czas temu pisałem o książce „WordPress 3 Instalacja i zarządzanie„.  Ale to zupełnie inna książka. Autorzy, bardzo przystepnie piszą o tym co można, jak można, lub też to co robić warto. Od początku rozróżniają wordpress.com i wordpress.org. Oczywiście z dokładnym opisem i radami, od czego zacząć w zależności od tego, co chcemy osiągnąć. Ten niewątpliwie najpopularniejszy system zarządzania treścią, zasługuje na taki podręcznik. Według ostatnich danych jego udział w rynku systemów CMS wynosi ponad 54%.
Książka naprawdę godna polecenia dla tych, którzy zamierzają pisać bloga – prywatnego, firmowego czy biznesowego. Pragmatyczne nastawienie autorów sięga tak daleko, iż przestrzega przed mitem dość często rozpowszechnianym przez pseudofachowców, iz na blogu można zarabiać tysiące złotych.
No i olbrzymi plus tej książki obok jej wyjątkowej treści. Wreszcie oprócz tekstu, zlokalizowane do naszych warunków zostały również przykłady. Chwała za to pani Julii Szajkowskiej – autorce tłumaczenia. Czasami zastanawiam się, czy nie należy jako współautora tłumaczenia, wymieniać osobę, która lokalizuje przykłady ( w tym oczywiście również zrzuty ekranów). Swoja drogą jak by nazywać taką osobę – lokalizator przykładów?

Wracając do książki – naprawdę polecam. A oto jej opis.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Nowości książkowe, WordPress i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „WordPress od podszewki

  1. CedricZido pisze:

    Szczęśliwego Nowego Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>