Windows Server 2016 Inside Out już po polsku !

Windows Server 2016 Inside Out PL

       Myślę, że wydawnictwu APN należą się duże podziękowania za tą książkę. Wszyscy (chyba) znamy tą serie wydawniczą „INSIDE OUT„.  Za każdym razem to potężny zastrzyk kompleksowej i profesjonalnej wiedzy na temat danego produktu. W tym przypadku dotyczy to:

Windows Server 2016

To prawie 800 stron potężnej dawki wiedzy. Poczynając od procesu instalacji, przez konfiguracje i jej optymalizacje, kończąc na codziennej pracy, zmianach, modyfikacjach dopasowujących konfiguracje do konkretnych zmian w trakcie naturalne eksploatacji. Znajdziemy tu również wiele praktycznej wiedzy na temat procesu migracji. Ze szczególnym naciskiem na słowo „praktyczna wiedza” – bo tak właśnie jest. Naprawdę warto przeczytać tą książkę, nawet pobieżnie za pierwszym razem, ale po to by, zaczynając działania na „żywym organizmie”  wiedzieć gdzie czego szukać.

Cytując wydawcę książka ta: „zawiera setki rozwiązań, wskazówek i technik oszczędzających czas – wszystko, co potrzebne, aby zaplanować, wdrożyć lub zarządzać systemami Windows Server w przedsiębiorstwie, centrum danych, chmurze lub środowisku hybrydowym. Uwzględniając nowe możliwości Windows Server ukierunkowane na potrzeby chmury, autor omawia wszystko, od Nano Server po kontenery Windows Server Hyper-V. Dowiedz się, jak eksperci radzą sobie z niezbędnymi zadaniami i wkrocz na nowy poziom mistrzostwa.

 • Zoptymalizuj cały cykl życia Windows Server 2016, od planowania i konfiguracji po wdrożenie i administrację
 • Zapewnij sobie szybkie i niezawodne aktualizacje i migracje
 • Bez problemów dostarczaj podstawowe usługi DNS, DHCP, udostępniania plików, drukowania i magazynowania
 • Wykorzystaj IPAM do scentralizowanego zarządzania całą infrastrukturą DNS i DHCP w przedsiębiorstwie
 • Osiągnij znaczące ulepszenie wykorzystania przestrzeni magazynowej dzięki wbudowanym funkcjom usuwania duplikatów i replikom
 • Buduj elastyczne środowiska chmurowe i hybrydowe przy użyciu kontenerów Windows i chronionych maszyn wirtualnych
 • Zintegruj usługi Azure IaaS z Windows Server 2016
 • Ogranicz zużycie zasobów i popraw dostępność dzięki małym instalacjom Nano Server
 • Usprawnij zarządzanie konfiguracjami przy użyciu funkcji Desired State Configuration oraz Chef
 • Dostarczaj usługi tożsamości, certyfikatów, federacji i zarządzania prawami w Active Directory
 • Chroń serwery, klientów, zasoby i użytkowników przy użyciu zaawansowanych funkcji zabezpieczeń Windows Server 2016, w tym Just Enough Administration… „

Przyznam się szczerze, że nie wyobrażam sobie by migrując, wdrażając i konfigurując Server 2016 nie korzystać z tej bardzo cennej pozycji. Zawsze warto ją mieć pod ręką, bo to przesycona praktycznymi wskazówkami książka, którą szczerze polecam.

Jej opis i spis treści – tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Windows 10 i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.