Windows Server 2008 R2 Usługi pulpitu zdalnego Resource Kit

Usługi pulpitu zdalnego
Skład autorów tej książki gwarantuje, że to książka dobrze i fachowo napisana. I tak jest w istocie.
Zaczyna się od planowania wdrożenia pod kątem uwarunkowań zarówno technicznych, jak i co warte podkreślenia, biznesowych (odtwarzanie po awariach).
Czyli nie obracamy się w jakiejś wyimaginowanej przestrzeni, a analizujemy konkretne środowisko, w tym również rozwiązania wieloserwerowe. Począwszy od konfiguracji hosta sesji, przez VDI, po przez zarządzanie profilami i danymi użytkowników – wszytko to poparte przykładami i wyczerpującymi wyjaśnieniami.
Chyba najbardziej rozbudowanym (bardzo dobrze), jest rozdział poświęcony wdrażaniu pojedynczego serwera RD Virtualization Host.
Dlaczego to dobrze – bo  wydaje mi się, że to chyba kluczowy moment do przebrnięcia.
Jeden z rozdziałów poświęcony jest zabezpieczaniu środowiska użytkownika.             Mówi o problemach zabezpieczenia serwera, dostępu do rejestru, czy zamykaniu tzw. „bocznych furtek”, a następnie o zabezpieczaniu połączeń RDP.
Do tego wszystkiego dochodzi krążek CD, na którym znajdziemy trochę gotowych
skryptów pisanych w Windows PowerShell i VBScript. Może ich trochę mało – ale i  z tych, co są, można się też trochę dowiedzieć. Ważne jest,  iż są na nim łącza do  narzędzi i zasobów Remote Desktop Services.
Książka w pełni zasługuje na miano Resource Kit’a – i gorąco polecam.

Jej opis i spis treści jak zwykle polecam do przejrzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości książkowe, Windows Server 2008 R2 i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>