Windows 8

Windows 8   No i jesteśmy po premierze. Może jeszcze takiej niepełnej – bo przecież Windows 8 jest dostępny jedynie w wersji OEM – czyli takiej, jaką można kupić jedynie z nowym komputerem. Pewnie za jakiś czas pojawi się w wersji upgrade – no ale jeszcze na to zaczekamy by móc dokonać przesiadki nie zmieniając sprzętu. Pojawiło się już parę książek na temat tego nowego systemu operacyjnego – i to w polskiej edycji – czego przykładem jest prezentowana przeze mnie książka. Jej poziom to bardzo „popularny” zakres wiedzy. Nie mniej warto od niej zacząć tym bardziej, iż cena nie jest wygórowana (39PLN).
Różnice między „7” a „8” są widoczne gołym okiem. Nic dziwnego, bo interfejs został totalnie zmieniony. Czy to wszystko, co się zmieniło – oceńcie Państwo sami, ja mam na ten temat swoje zdanie. Chwała Microsoft’owi, że postanowił nam ulżyć w codziennej pracy. Wszystko bowiem idzie w stronę ujednolicenia korzystania z komputera, tabletu czy smartfona. Po prostu będzie nam łatwiej i nie będziemy obciążeni koniecznością pamiętania kilku różnych rozwiązań na każdym z urządzeń, z których korzystamy. Ale czy na pewno? Na pewno nie do końca, bo zbieżność „kafelków” to jeszcze nie wszystko. Pewnie będzie lepiej gdy rozwiązanie Windows zagości naprawdę w naszych tabletach i smartfonach i stanie się równoprawnym graczem wobec Androida. Ale wracając do książki. Tak jak wspomniałem ma ona charakter podręcznika typu „pierwsze kroki”. Znajdziemy w niej informacje iak zainstalować ten system, jak go skonfigurować. Poznamy prace z „kafelkami”. Poznamy również nowe aplikacje „przypięte” do tego systemu, nauczymy się konfigurowania kont uzytkowników – kontynuujemy bowiem idee korzystania z komputera przez więcej niż jednego użytkownika. Ważnym, co poznamy, jest praca z plikami i folderami. Na pewno jest wiele nowości i zmian. Ale, tak jak mówiłem wcześniej, można czasami odnieść wrażenie, że to jedynie ujednolicenie systemu do tych standardów, które dzięki ekspansji MS staną się naszym udziałem na urządzeniach mobilnych.

No i zgodnie z tradycją tutaj znajduje się jej opis a tu spis treści.

Ten wpis został opublikowany w kategorii książki IT, Nowości książkowe, Windows 8 i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Windows 8

  1. prout2 pisze:

    Sama nigdy nie napisalabym czegos takiego, jestem pod wielkim wrazeniem jezyka. Notke dobrze sie czyta i jest bardzo przydatna. Z niecierpliwoscia czekam na wiecej.

  2. tradu pisze:

    Chcialabym, zeby na wszystkich blogach mozna bylo znalezc tak ciekawe notki. Wszystko swietnie sie czyta, a informacje zawarte w notkach przydadza sie wielu z nas. Dziekuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>