Windows 8.1 poradnik

windows 8.1 książka                  Oto i ta druga książka, o której słów parę obiecałem napisać. Jednym z walorów tego podręcznika jest bardzo duża ilość zrzutów ekranowych. Wydaje się to szczególnie pomocne dla tych wszystkich, którzy zaczynają pracować na tym systemie, a nie mają zbyt dużo doświadczenia z Windows 8 albo wcześniejszymi systemami operacyjnymi. W pewnym uproszczeniu, można by powiedzieć, iż Windows 8.1 to jakby poprawiony Windows 8. Trzeba jednak pamiętać, iż pod słowem „poprawiony”, kryją się również nowe funkcjonalności. By móc w pełni je poznać i wykorzystać – trzeba mieć nauczyciela w postaci dobrej książki. Tak więc właściwie mamy dwie książki o Windows 8.1 które bym polecał. Tą, o której teraz rozmawiamy i poprzednio przeze mnie opisywaną – czyli „Windows 8.1 Krok po kroku”. Każda ,według mnie, ma swoje zalety i wady – trudno więc powiedzieć „ta jest lepsza a ta gorsza”. Główną barierą dla wszystkich nowych użytkowników tego  systemu operacyjnego jest interfejs. Wcześniejsze wersje „okienek” przyzwyczaiły nas do odmiennej filozofii. Ideą powstania Windows 8 było stworzenie bardzo podobnego dla użytkownika, systemu, zarówno gdy korzysta on z komputera, tabletu czy telefonu – ma wiedzieć jak się tu należy poruszać. Trudno jest dyskutować czy spełnia swoje zadanie lepiej niż jego konkurent (na tablety i telefony). Jedno zaś jest pewne – musimy go poznać.             Wydaje mi się, że podręcznik „Krok po kroku”, ma charakter bardziej usystematyzowanej wiedzy. Ten zaś poradnik, nie zawsze w moim odczuciu zachowuje tą logiczność, ale za to wydaje się być pisany prościej, prostszym językiem, lepiej ilustrującym opcje. Generalnie nie podejmuje się powiedzieć – ten jest lepszy a ten gorszy. Myślę, że jeden z nich trzeba mieć, by efektywnie zaprzyjaźnić się z nowym środowiskiem. Może, w podjęciu decyzji o wyborze, pomoże opis i spis treści tej drugiej książki – Windows 8.1. Serdecznie zachęcam do przeczytania „1 z 2″ bo dwóch to chyba jak z tymi grzybami i barszczem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii książki IT, Windows 8 i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>