Windows 7 Resource Kit

Windows 7 Resource Kit      Pomimo, iż Windows 8.1 cieszy się dużym powodzeniem, szczególnie wśród nowo kupowanych notebooków, Windows 7 jest wciąż bardzo popularny. W trakcie różnych spotkań, obserwuje iż dość duża grupa użytkowników komputerów skłania się do użytkowania „siódemki” i myślę iż nie wynika to jedynie z konserwatywnego podejścia do problemu. Wstrzemięźliwość w stosunku do Windows 8 wynika również, jak sądzę z tego, że w historii Windows’ów nie było  tak szybkiego pojawienia się nowej wersji – w tym przypadku 8.1. Właśnie z ciągłej popularności Windows 7 postanowiłem wrócić do książki , która w mojej ocenie najpełniej opisuje ten system operacyjny. Resource Kit – bo do takiej serii wydawniczej należy przedstawiany przeze mnie podręcznik, to wyczerpujące źródło informacji. Dodam, iż książka ta adresowana jest do profesjonalistów. To aż dwa tomy rzetelnej wiedzy, to w sumie bez mała dwa tysiące stron.  Jest ona nieodzowną pozycją na półce z książkami administratora tego systemu w firmie, ale również mogą po nią sięgać ambitniejsi użytkownicy indywidualni, którym nie wystarcza standardowa konfiguracja. Autorzy przewidzieli taką możliwość pisząc ją dość prostym językiem i co najważniejsze ilustrując poszczególne tematy naprawdę dużą ilością konkretnych przykładów do bezpośredniego zastosowania. Za to należą im się słowa wielkiej pochwały. Słowo „personalizacja” staje się tu prosto opisane w swoim praktycznym wymiarze. Ciekawym fragmentem tej książki jest opis wykorzystania narzędzi  Deployment Toolkit 2010. Polecam zaznajomienie się z nimi i wykorzystywanie tego zestawu narzędzi – naprawdę warto. Nie chce wymieniać wszystkich zagadnień, którymi zajmuje się ta książka – odsyłam do opisu tego Windows 7 Resource Kit. Na koniec, muszę o tym wspomnieć bo to ważne, do książki dołączony jest krążek CD a na nim kilkaset (!) skryptów programu Windows PowerShell do praktycznego wykorzystania, oraz Windows 7 Resource Kit PowerShell Pack – czyli kilkaset (!) poleceń cmdlet i funkcji wydajnie rozszerzających funkcjonalność systemu Windows 7.

Z pełną odpowiedzialnością gorąco polecam Państwu tą wartościową książkę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii PowerShell, Resource Kit, Windows 7 i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>