Windows 10 od środka

Windows 10 PLDziś znowu o Windows 10PL. Jakoś tak się składa, że ostatnio dużo o tym pisze. Powód jest prosty – to nowy system, którego się uczymy, który instalujemy i który serwisujemy. Nie ukrywam, że polskojezycznej, fachowej literatury dla profesjonalistów właściwie nie było. Za sprawą wydawnictwa Helion – wreszcie się doczekaliśmy. Pisałem juz wcześniej o tej książce w wydaniu anglojezycznym – chwaląc ją bardzo. Tym większa moja radość – bo już jest dostępna polska jej wersja:

                  Windows 10PL od środka

To, jak oryginał, jest zdecydowanie najlepszą pozycją dla profesjonalistów zajmujących się serwisowaniem tego najnowszego systemu operacyjnego. Pewnie znajdziemy tu jeszcze jakieś rozbieżności wynikające z literek „PL” i znajda się „narzekający”. Wcale bym się tym nie przejmował. Najważniejsze jest to, że mamy już tą książkę. Bo nie chodzi tu o barierę językową – chodzi tu o już wspomniane wcześniej literki „PL”. Pozwolę sobie zacytować z okładkowego opisu co między innymi w niej znajdziemy:

  • przegląd nowości w Windows 10, w tym personalizacja i konfiguracja systemu, zabezpieczanie kont użytkownika oraz urządzeń
  • szczegółowy opis aplikacji do pracy i zabawy
  • opis różnych urządzeń współpracujących, w tym urządzeń magazynujących
  • opis zadań administracyjnych, w tym tworzenie kopii bezpieczeństwa
  • szczegółowe omówienie zaawansowanych narzędzi do zarządzania systemem i siecią
  • skrypty Windows PowerShell oraz technologia wirtualizacji Hyper-V

Szczerze polecam ta książkę i uważam ją za nieodzowną wszędzie tam gdzie pracują profesjonaliści. Dokładny opis i spis treści polecam Państwa uwadze,

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Windows 10 i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.