Windows 10 – najlepszy podręcznik

windows_10_inside_out           Wreszcie się doczekałem ! – myślę że nie tylko ja. Oto pojawia się wreszcie pierwsza książka firmowana przez Microsoft(r)PRESS będąca doskonałym kompendium wiedzy na temat tego najnowszego systemu. Zanosi się że „długo nam panującego” – bo jak zapewne wiecie Państwo, Microsoft zaniechał polityki wprowadzania na rynek kolejnych wersji Windows z kolejnymi numerkami. Tak więc zapowiada się długi jego żywot, co wcale nie znaczy, że nie będzie się on zmieniał, ulepszał i ewaluował wraz z rozwojem sprzętu. Do dzisiaj pojawiały się różne książki, lepsze i gorsze. Jedne omawiały interfejs, inne – ważniejsze udogodnienia czy wreszcie porównywały co w „dziesiątce” jest z „ósemki” a co z „siódemki”. No właśnie, czyli tak trochę od lasa do….  Microsoft(r) milczał. Teraz się stało ! Około 1.000 stron (!) fachowej

wiedzy, wiedzy od początku do końca w jednym podręczniku. Książka jest jeszcze „ciepła”. Nie miałem w związku z powyższym zbyt dużo czasu, by ją dokładnie przejrzeć. Fakt jednak że się wreszcie pojawiła zdaje się być wystarczającym powodem by Państwu o niej „donieść”. Krótkotrwałe jej czytanie pozwala jednak na to by wysnuć wniosek o wyczerpującej wiedzy w niej zawartej. Trudno by było zresztą inaczej bo wiedza „od źródła” i „źródłem” firmowana. Te fragmenty, które przeczytałem istotnie o tym świadczą i przyjmuje ją z dużą satysfakcją i gorąco ją polecam.

      Oczywiście, pozostaje pytanie, które wydawnictwo zdecyduje się na jej polską lokalizacje. Najwięksi jakby nabrali wody w usta. Za dobrych czasów czekało się na to około dwu, trzech miesięcy – jak będzie teraz? – zobaczymy. PROMISE, jakby stracił trochę na wydolności, może więc HELION ?  Jedno jest pewne – Państwo się o tym dowiedzą, jeżeli nie jako piersi to jako jedni z pierwszych – obiecuje (zbieżność słów :)) .

   W chwili obecnej gorąco polecam anglojęzyczny oryginał i jak zawsze jego opis: „Windows 10 Inside Out„.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.