Wakacje też się kończą.

Szkoda, ale taka jest prawda. Przez te parę tygodnie nazbierało się trochę nowości, o których warto by coś powiedzieć.
Tak się składa, że ostatnio jesteśmy zasypani bardzo wartościowymi książkami o MS Excel. Myslę, że to dobrze, bo był tego niedosyt i trzeba było sięgać do książek anglojęzycznych, a to zawsze drożej wychodzi, no i problem jak się używa polskiej lokalizacji oprogramowania.
Excel 2010Ale do rzeczy – dziś spróbuje powiedzieć parę ciepłych słów (choć i bedą minusy) na temat książki „Microsoft Excel 2010 Analiza i modelowanie danych biznesowych” autorstwa znanego faceta w tej branży – napisał ją Wayne L. Winston. Słów parę o autorze. Jest profesorem technik operacyjnych i decyzyjnych w Kelley School of Busines na Uniwersytecie stanu Indiana. O jego wiedzy i praktycznego jej wykorzystania niech świadczy dość dziwny fakt, iż między innymi firmami, których był konsultantem, obok Microsoft, Cisco, General Motors, Pfaizer – znalazła się zawodowa drużyna koszykówki ! Źródłem tych informacji jest notka poświęcona autorowi ze stron tej książki.
Każdy kto jest analitykiem w dowolnej dziedzinie, doradcą, konsultantem z  szeroko pojętego biznesu, czy wreszcie prawdziwym „wykorzystywaczem” Excela – ta właśnie książka powinna WIELE POWIEDZIEĆ i trzeba ją przeczytać.
Ludzie – to jest po prostu rewelacja.
Troche to kosztuje – 92,40 PLN za 730 stron rzetelnej wiedzy. Rozumiem, że nie jest to książka dla jednego specjalisty – ale myślę, że z każdego zawartego w niej praktycznego przykładu każdy może skorzystać.

Dlaczego książka ta jest nowością na rynku? – otóż dlatego, że narzędziem jest Excel w najnowszej wersji 2010. Jak wiele osób się przekonało na własnej skórze, na przykład dodatek Solver w wersji 2007 posiadał trochę błędów. Solver 2010 jest znacznie bardziej rozbudowany i wolny od błędów poprzedniej wersji – ale czy wszystkich?

W nastepnym wpisie postaram się powiedzieć więcej o tym, co można znaleźć w tej książce. Dziś radze zapoznać się z jej spisem treści a szczególnie z tym co „tygrysy lubią najbardziej” – czyli powyżej 28 rozdziału.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Excel, Nowości książkowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>