Visual Basic 2015 – warto!

        Nawet dobrze się nie obejrzałem a mamy Nowy 2017 Rok. Zaczynam więc od tego od czego powinienem – NAJLEPSZEGO W TYM NOWYM !!! Wiemy, że w tym Nowym trochę się będzie działo, ale nie o tym dziś. Przełom roku to zawsze jakieś podsumowania, plebiscyty i inne „okazyjności”. Ale ja też nie o tym. Dziś chciałem zająć się według mnie pewnym fenomenem – VISUAL BASIC ! Językiem, który wciąż bardzo intensywnie się rozwija. To już zupełnie inny język aniżeli ten sprzed kilku, kilkunastu lat. W tym miejscu, chciałbym zdradzić powód dla którego właśnie o nim pisze dzisiaj. Visual Basic 2015 w 24 godzinyTym powodem jest książka, która właściwie pojawiła się kilka dni temu na półkach – to „Visual Basic 2015 w 24 godziny„. Nie wiem czy scenariusz zapisany w tytule jest osiągalny, mówiąc szczerze – wątpię. Powód tego mojego powątpiewania jest jeden i właściwie już go wymieniłem. Visual Basic 2015 – to dziś potężny język. Cytat z okładki, z którym zupełnie się zgadzam: „… składnie oparto na języku Basic i unowocześnio0no, zapewniając przy tym wykorzystanie technologii ActiveX. Visual Bsic w wersji 2015 zasadniczo różni się od swoich poprzedników: jest zdecydowanie lepszy,ma większe możliwości, a funkcjonalnością dorównuje takim językom jak C++…„. Książka zawiera 26 lekcji, dużo czytelnych przykładów, ale myślę, że w 24 godziny nie da rady :)  Oczywiście mówię tylko o materiałach i ćwiczeniach zwartych w tym podręczniku, bo chcąc poznać ten język bardziej gruntownie – no to już zupełnie nie ten czas. Nie zapominajmy o tym, iż język ten jest rozwijany i bardzo popierany przez Microsoft(r). Pozwolę sobie w tym miejscu zacytować autora (strona 515). „… Jeżeli program którym zamierzasz sterować, umożliwia tworzenie makr (jak większość produktów Microsoft), możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów, tworząc makro wykonujące złożone zadanie…„. Oto jeden z powodów moich fascynacji tym językiem w tej wersji. Jeden z rozdziałów tej książki w całości poświęcony jest temu i nosi tytuł Sterowanie aplikacjami Microsoft Office 2016.

        Szczerze polecam ten podręcznik wszystkim, którzy chcieliby przekonać się o tym czym jest Visual Basic 2015 i w dodatku jakie to jest ciekawe i proste.

Na koniec, jak zawsze opis i spis treści.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Excel, Micrsoft Ofice 2016, Nowości książkowe, programowanie, Visual Basic, Word i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.