Unix i Linux

Unix i Linux. Podręcznik administratora
Pełny tytuł tej książki to:
„Unix i Linux. Przewodnik administratora systemów”.
To dzieło a nie podręcznik. To całe 1550 stron praktycznej wiedzy, która na pewno pozwoli na podniesienie swoich kwalifikacji wszystkim, którzy są administratorami tych systemów. Na pewno też – dobra rada dla nich – warto mieć ją na swojej półce, by sięgać po nią w codziennej pracy.
W opisie są takie dwa zdania:

 „…Systemy Unix i Linux wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa niezawodność, wydajność i elastyczność. Ich potencjał, możliwości oraz odporność na niesprzyjające otoczenie sprawiły, że są dominującymi systemami operacyjnymi w zastosowaniach sieciowych…„.

 Czy zgodzicie się z tym? – ja mam mieszane uczucia!
Nie ulega jednak wątpliwości, iż jest to najpełniejszy, polskojęzyczny podręcznik opisujący te dwa systemy. Bardzo podobał mi się rozdział na temat skryptów i powłok. Omówiono w nim dokładnie temat skryptów w powłoce bash. Znalazło się oczywiście programowanie w języku Perl no i obowiązkowo pisanie skryptów w języku Python. Jeżeli, zawodowo lub hobbystycznie, jesteś związany z systemami Unix lub Linux – to kup tą książkę!
Chcesz wiedzieć o niej więcej to przeczytaj pełen opis.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Linux, Nowości książkowe, Unix i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>