Training Kit 70-646 II wydanie po polsku

Traininf Kit 70-646 po polsku
No i mamy komplet, czyli to, o czym pisałem wcześniej anonsując pojawienie się tych trzech książek w edycji angielskiej na światowym rynku. Chodzi tu oczywiście o wydanie II tych pozycji. Jest ono znacząco rozszerzone o nowe funkcjonalności, poprawione – tam gdzie było to potrzebne, no i uzupełnione o to, czego domagali się czytelnicy pierwszej wersji. Z pojawieniem się tej książki mamy w tym momencie pełen „tryptyk” dla zainteresowanych. A któż to może być zainteresowany tym potrójnym dziełem, mającym w sumie parę tysięcy stron. Odpowiedź na to pytanie zdaje się być ukryta w samym tytule „Administrowanie Windows Server 2008 R2„. Jest to książka, lub trzy książki, dla zaawansowanego odbiorcy. Odbiorcy, który na co dzień zajmuje się administrowaniem tego Servera, lub też osoby pragnącej posiąść gruntowną wiedze na ten temat, bądź w końcu dla tych wszystkich z Państwa, którzy chcą wielokrotnie niższym kosztem, w porównaniu z ceną kursu, przygotować się do zdania konkretnego egzaminu certyfikacyjnego Microsoft(r). – I tym wszystkm bez wyjątku serdecznie te książki polecam. Ale żeby nie było tak wszystko fajnie – że to szybko, że po polsku, że II wydanie – no to dla odbiorcy polskiej wersji trochę przysłowiowego dziegciu. To NIESTETY już inne książki, niż wszystkie poprzednie pozycje z serii Training Kit. Wydawca polskiej edycji (Promise) biorąc pod uwagę swoją nazwę poszedł trochę na skróty – niestety ze szkodą dla czytelnika. Dotychczas, do każdej książki z serii Training Kit w polskiej edycji dodawano krążek CD. Pod tym względem nic się nie zmieniło. Niestety jednak, na krążku tym nie ma już pełnej jej angielskiej wersji w formacie PDF !

       Kryzys kryzysem, ale wydaje mi się że wydawca strzelił sobie sam gola do własnej bramki. Dotychczas jednym z głównych argumentów przemawiających za zakupem książki w polskiej edycji, było to, że można było zawsze równolegle skorzystać ze źródła oryginalnego. W końcu egzamin zdaje się po angielsku – więc było to wspaniałą pomocą do zapoznania się z oryginalna frazeologią, której musimy się spodziewać na egzaminie. Myślę więc niestety, dla polskiego wydawcy przede wszystkim, ale i dla nas kupujących te niewątpliwie równie cenne jak i bezwzględnie potrzebne pozycje książkowe, że coraz więcej z nas będzie sięgać do oryginałów z oczywistą stratą dla naszych prywatnych portfeli, jak również ze stratą finansową dla wydawcy.

Na koniec – to co zawsze – czyli opis i spis treści tej książki znajdziecie Państwo tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii książki IT, Nowości książkowe, Training Kit, Windows Server 2008 R2 i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Training Kit 70-646 II wydanie po polsku

  1. Tomasz Pilipiuk pisze:

    Świetny wpis, jestem pod mega wrażeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>