Steve Jobs

Steve Jobs

     Myślę, że wszyscy się zgadzamy na pewne uproszczone skojarzenie. Steve Jobs to Apple, a Apple to Steve Jobs. Jedni zwą go wielkim wizjonerem, dla innych jest wzorem perfekcjonizmu i uporu w swoich dążeniach, wielkiego bohaterstwa w walce z chorobą. Ale pewnie również wszyscy uważamy, że skończył się jakiś bardzo ważny rozdział w ewolucji i rozwoju Apple. Po prostu, tak po ludzku, szkoda że odszedł, szkoda że już nie zaskoczy nas i nie porwie nowymi, jakże genialnymi pomysłami.

Tak się składa, że jutro mamy „czarny czwartek” – choć u nas wypada on w piątek. Maniacy Appla (w tym dobrym znaczeniu tego słowa) doskonale wiedzą o czym mówie – 24 godziny wielkich atrakcji cenowych w firmowych sklepach internetowych tej firmy. Chyba będzie się działo ! Zbiegło się to prawie idealnie (parę dni różnicy) z premierę Polskiego wydania książki „Steve Jobs„. W mediach zrobiło się trochę wrzawy, no i zauważono również, że burza ta zaczęła się na świecie równo miesiąc temu. Za Chipem cytuje:

 „…Pierwotnie światową premierę planowano na wiosnę 2012, jednak po śmierci Jobsa,  5 października, zdecydowano o przyspieszeniu publikacji. Książka pojawiła się na  rynku 24 października. Jeszcze przed zagraniczną premierą była w czołówce listy  bestsellerów takich internetowych księgarni jak na przykład Amazon. W zaledwie  sześć dni sprzedała się w ponad 380 tys. egzemplarzy….”

 W polskiej edycji zawiera 732 strony. Mam ją już przed sobą, ale mając powyższe na uwadze, nie jestem w stanie jej zrecenzować, choć już dziś wiele sobie frajdy z jej czytania obiecuje. Upoważniają mnie do tego dwa  fakty. Po pierwsze jest to jedyna biografia Jobsa która powstała z jego udziałem, po drugie zaś autorem tej biografii jest sam WALTER ISAACSON – autor doskonałych biografii Franklina i Einsteina. Polecam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości książkowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>