SQL Server 2014 Podręcznik Administratora

SQL Server 2014        Długo na to czekaliśmy. Wreszcie dobry i w miarę pełny podręcznik dla administratorów najnowszej wersji SQL Server’a 2014. Wielu z Państwa zapewne zainteresuje ten podręcznik chociażby po to by wyrobić sobie zdanie na temat ewentualnej „przesiadki” z wcześniejszych wersji SQL’a, jak również na temat możliwości tej najnowszej wersji. A istotnie różnice są. Może nie znajdziecie Państwo ich konkretnego wypunktowania, ale zakładając, iż książka ta przeznaczona jest dla osób profesjonalnie zajmujących się SQL’em – na pewno je odkryjecie i

zauważycie. Ze zrozumiałych względów, informacja o tej książce, w tym miejscu, będzie bardzo fragmentaryczna i będzie zawierać subiektywnie przeze mnie wybrane jej aspekty. Poznając tą najnowsza wersje na pewno zauważycie Państwo na przykład znacznie  lepszą integrację zarządzania w programie SQL Server Management Studio, systemami działającymi lokalnie i w chmurze. No właśnie, jako nowość nie może tego nie uwzględniać. Poznacie Państwo, usprawnioną optymalizację wydajności, nowy mechanizm szacowania kardynalności (z optymalizatora kwerend) i nowe funkcje grup dostępności AlwaysOn. Wiele miejsca w tym podręczniku poświęcono takim zagadnieniom jak poprawa wydajności, skalowalności i szybkości środowiska z systemem SQL Server, dzięki czemu będziecie mogli Państwo, jak to się mówi potocznie, zrobić więcej w krótszym czasie. Wracając do „Chmury”, w książce tej znajdziecie Państwo pełny przegląd platformy SQL Azure i nowych funkcji grup dostępności AlwaysOn.          Podręcznik ten zawiera również wyjaśnienie technologii InMemory OLTP, rozszerzeń buforów wykorzystujących dyski SSD i optymalizacji wydajności. Myślę, że bezsporną wartością tego podręcznika jest jego pragmatyczny charakter. Znajdziecie tu Państwo bardzo wiele przykładów, odniesień do konkretnych sytuacji i praktycznych wskazówek, recept jak „coś” zrobić najlepiej. Chociażby dla tej ostatniej cechy książka jest godna polecenia, choć można również powiedzieć że to naprawdę wyczerpujący zasób wiedzy dotyczącej najnowszej wersji SQL Server.

SQL Server 2014 Podręcznik Administratora

– to książka którą warto polecić.

    Jak zawsze polecam jej pełniejszy opis i spis treści. Na koniec tej informacji coś co może być dowodem ekspresji naszych czasów. Mówimy o najnowszej wersji SQL Server 2014 a równocześnie, o czym miło „donieść” bardzo dynamicznie działająca w Polsce (chyba lepiej niż pozostałe europejskie) grupa związana z SQL czyli Polish SQL Server User Group już w listopadzie tego roku organizuje w Warszawie SQLDay 2015 Lite, pierwszą w Europie (a nie mówiłem) konferencję poświęconą nadchodzącej wersji SQL Server 2016, zaledwie 3 tygodnie po PASS Sumit – czy to nie brzmi wspaniale !

Z grupą tą od wielu lat współpracuje księgarnia IT Novatech. Jak wiem tylko raz, w tym roku, nie uczestniczyła w koronnej imprezie we Wrocławiu na skutek „zawirowań organizacyjnych”. Tym przyjemniej donieść, iż owe zawirowania się skończyły i już w Warszawie wszyscy uczestnicy SQLDAY będą mogli zapoznać się ze wszystkimi podręcznikami na temat SQL jakie na świecie się pojawiły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii SQL Server i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.