SQL i T-SQL coś drgnęło…

        Z wielka radością należy przywitać dwie nowe książki. Pojawiają się w listopadzie – są więc jeszcze „ciepłe”. Kolejność może nie do końca właściwa, ale dziś chciałbym napisać słów parę właśnie o tej: „Podstawy języka T-SQL: Microsoft SQL Server 2016 i Azure SQL Database„. Ta wpodstawy-jezyka-t-sqlłaśnie nowość dowodzi, że SQL Server 2016 zaczyna zyskiwać na popularności i coraz więcej ludzi do tego serwera sięga. Jak by tego było mało to jeszcze AZURE – i bardzo dobrze, a nawet chciało by się powiedzieć – nareszcie.

   Co znajdziemy w tej książce?  Podręcznik przedstawia zasady działania T-SQL i logikę działającą w tle. Autor zaczyna od  zapytań jednotabelowych, złączeniach. Wyjaśnia co to są podzapytania, wyrażenia tablicowe i operatory zbiorów. Na tym nie koniec. Dalej  przedstawia bardziej zaawansowane zagadnienia, takie jak funkcje okna, tworzenie tabel przestawnych i grupowanie zbiorów. Wyjaśnione zostaną również techniki modyfikowania danych, pracy z tabelami tymczasowymi i obsługa transakcji, a także przegląd obiektów programowalnych. To, jak wskazuje tytuł „podstawy jezyka T-SQL” i warto o tym pamiętać sięgając po ta książkę.
Jak zawsze polecam przed jej zakupem, zajrzenie do spisu treści

Ten wpis został opublikowany w kategorii Azure, książki IT, Nowości książkowe, SQL Server i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.