Project 2013 podręcznik – polecam

                  Kiedyś, a było to naprawdę dawno, postanowiłem poznać to oprogramowanie. Pojechałem na jakieś długie szkolenie. Byłem pod wrażeniem możliwości Project‚a, choć nie ukrywam, że wtedy sobie pomyślałem – wiele jeszcze wody w Wiśle upłynie zanim ktoś z tego będzie korzystał. Nie wiem ile tej wody upłynęło, ale wiem, że dziś z tego oprogramowania zaczęło korzystać wiele firm. Powód jest oczywisty – optymalizacja wykorzystania zasobów. I oto pojawia się na półkach księgarskich naprawdę „mocny” podręcznik. To bez mała 900 stron dobryProject 2013ch przykładów i pokazania praktycznych możliwości tej wersji. Myślę że jest to bardzo dobrze skonstruowana i napisana książka.

Dla nie do końca wtajemniczonych – do jakich celów Microsoft(r) stworzył Project ? Mało tego, dlaczego to oprogramowanie jest wciąż rozbudowane ? Powód jest prosty – by oszczędzać, by organizować optymalnie proces realizacji jakiegoś przedsięwzięcia. Specjalnie nie używam słowa projektu bo to dziś bardzo nadużywane słowo – nie zawsze najmądrzej. Pamiętam, że jednym z przykładów, który zdając egzamin na tym szkoleniu musiałem „zaliczyć” to było takie przedsięwzięcie: mam ileś tam samochodów ciężarowych, koparek, spychaczy, tzw. gruszek, iluś tam murarzy, tynkarzy, zbrojarzy, iluś techników nadzoru, inżynierów budownictwa. Zadanie – równoległe budowanie w trzech różnych miejscach paru budynków. Słowem, przy określonych zasobach sprzętowych, ludzkich (kiedyś mówiło się moce przerobowe) tak zorganizować realizację przedsięwzięcia by zrobić to najszybciej, najtaniej.

Wielu z Państwa, pewnie pamięta zagadnienie „komiwojażera”, które  pozwoliło nam parę nocy nie przespać na studiach. Ale to było tylko jedno zagadnienie, a tu nakłada się ich po wielokroć więcej. Własnymi siłami optymalizować takie zagadnienie było by bardzo trudno, w dodatku bez gwarancji, że to optimum byśmy uzyskali. No i to jest właśnie odpowiedź na pytanie – po co nam jest PROJECT !

Polecam gorąco Państwu ten podręcznik i to co w nim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Project i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.