PHP & MySQL

Head First PHP & MySQL
Niedawno pojawiła się książka „Head First PHP & MySQL” w polskiej edycji. Czytam teraz tą książkę i jestem pod wielkim wrażeniem. To inna książka, niż większość tych, które mają nas czegoś nauczyć.
Zapewne nie wszystkim bedzie odpowiadać formuła tej książki, ale myślę, że większość przyjmie ją z zadowoleniem.
To nie pierwsza książka z serii „Head First”. Cała ta seria charakteryzuje się niekonwencjonalnym podejściem do nauki i utrwalania wiedzy. Nie można się przy niej nudzić.  Autorzy zakładają, iż nie jest Ci zupełnie obcy HTML – choć z tym napewno nie powinno byc problemów – wystarczy bowiem wiedza na podstawowym poziomie, którą możesz nabyć w przeciągu paru godzin.
PHP i MySQL to narzedzia do tego, żeby Twoja strona przeistoczyła się ze statycznej i nudnej w dynamiczną i ciekawą. Stronę interaktywną, pozwalającą na stały kontakt z jej odbiorcą.
Kontakt ten, odbywa się poprzez tworzenie formularzy i wysyłanie wiadomości z poziomu PHP, a MySQL to darmowa baza danych do której możesz sięgać z poziomu PHP. Czyli przy użyciu PHP budujesz formularz z pytaniami do czytelnika Twojej strony. Czytający udziela odpowiedzi i jest ona wysyłana drogą mailową i zapisywana w bazie MySQL. Masz do niej pełny dostęp i wiesz na przykład, czego oczekują od Ciebie Twoi odbiorcy strony. Tak więc na przykład Squeeze Page nie stanowi żadnego problemu. Uważam, że jeżeli masz ochotę na budowe sensownej dynamicznej strony , jezeli masz potrzebę by sensownie i wydajnie budować kontakt ze swoimi odbiorcami treści, które publikujesz na swojej stronie, – to ta książka jest dla Ciebie. To 800 stron fajnie podanej wiedzy – POLECAM !

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości książkowe, PHP i MySQL i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>