Office 365

Office 365              Nie tak dawno, zresztą dość gwałtownie, Microsoft® wstrzymał akcję bezpłatnego korzystania z MS Office 365. Zainteresowanie było bardzo duże – i nie ma się temu co dziwić. Była to szansa dla wszystkich, prowadzących małe firmy by móc przekonać się o przydatności rozwiązań w CHMURZE. No cóż – wielka szkoda. Tak samo jak szkoda, że akcja ta nie zbiegła się w czasie z wydaniem tej właśnie książki. Myślę jednak, iż praktyczne korzyści, te biznesowe, kóre przemawiają za słusznością tej inwestycji nawet jeżeli nie dostajemy jej za darmo do nauczenia się jej. Tak więc – nie ma tego złego…. Mamy więc książkę i łatwiej będzie przejść przez wcale nie takie intuicyjne procesy instalacji i codziennego korzystania z dobrodziejstw tej aplikacji. Jest to w zasadzie proste, ale barierą może okazać się nowa zupełnie technologia, której jeszcze nie znamy. No cóż pierwsze kroki są najtrudniejsze i by bezboleśnie przez nie przebrnąć jest ta książka – którą wszystkim zainteresowanym bardzo polecam. Co w niej znajdziemy ? Ta książka to swoisty drogowskaz dla tych, którzy chcą się przygotować, prawie od zera, do skorzystania z wszelkich dobrodziejstw CHMURY. Przeszedłem ten proces i jestem pewien, iż każdy powinien sobie z tym dać radę. Oczywiście, zawsze można poszukać porady, albo w odpowiednim serwisie MS, czy u autoryzowanego dostawcy. Myślę, że każdy, prowadzący każdy biznes, wbrew nawet tytułowi tej książki, powinien tą książkę wziąć do ręki. Chociażby po to, by zapoznać się z różnicami korzystania z Office w wersji, nazwijmy ją, stacjonarnej, a tej, która działa w CHMURZE. Możemy wtedy, biorąc również pod uwagę oszczędności sprzętowe, docenić to rozwiązanie. I może to właśnie jest najważniejsze by docenić CHMURĘ. Wracając jednak do treści książki. Może nie zawsze doceniamy rolę aplikacji klasy Office w komunikacji i wymianie informacji w firmie, jak bardzo może ona podnieść produktywność zespołu. Właśnie w tej książce znajdziemy bardzo wiele informacji na ten temat jak takie usługi uruchomić i utrzymać. Oczywiście przeprowadzi nas ona, mam nadzieje że bezboleśnie, przez proces instalacji i uruchomienia Office 365. Pełne wykorzystanie Office 365 to nie jeden komputer i jeden użytkownik. To grupa PC-tów, to łączność mobilna z jej członkami przez telefon, wideokonferencje i błyskawiczne przekazywanie wiadomości. To również bardzo efektywny kontakt z naszymi klientami, również umożliwiający pełne wykorzystanie usługi Microsoft SharePoint® Online do udostepniania im określonych przez nas plików. Naprawdę, można dzięki wykorzystaniu Office 365 można optymalnie zorganizować firmę w jej działaniach wewnętrznych jak i w kontaktach z klientami. Mnie można nie wierzyć – ale wtedy radze przeczytać tą książkę. Jej opis znajdziecie Państwo tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, książki IT, Nowości książkowe, office365, SharePoint i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Office 365

  1. Schriever pisze:

    Dzieki za ten wpis! Jest super! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>