LEGO(r) – wspaniałe na Święta

                 Według zasłyszanych informacji (na SQLDAY w Warszawie) grupa książek i podręczników poświęcona Lego(r) to najbardziej poczytne pozycje. Postanowiłem parę z Lego niesamowite samochodynich przejrzeć. Nie znam się na „tym” i właściwie kojarzą mi się jedynie z marzeniami wczesnego dzieciństwa. Ku mojemu zaskoczeniu, chciałbym Państwa poinformować, iż w polskiej wersji językowej jest 12-ście różnych tytułów na ten temat. To o czymś świadczy. Po przejrzeniu paru z nich moje zaskoczenie nabrało mocy. To co zobaczyłem, to co można z tych „klocków” zrobić przeszło moje o nich wyobrażenie. Oczywiście to co zobaczyć można w tych podręcznikach to nie najprostsza ich wersja. To LEGO Technic. To silniki elektryczne, koła zębate, rolki a na elementach pneumatycznych (wykonawczych) kończąc. Mechanizmy różnicowe, konstrukcje zawieszeń, całych systemów przekładni – to wszystko inżynieria, którą naprawdę można się zafascynować

. W książce, której okładkę zamieszczam czyli „Niesamowity świat LEGO Technic – samochody, ciężarówki, roboty i jeszcze więcej!” miedzy innymi znajduje się model LAND ROVER DEFENDRE 110 i taki opis:

„…Ten model klasycznego Land Rovera Defendera zbudowany jest wokół ramy z dwóch podłużnic, łączącej dwie osie pływające oraz selektor napędu na wszystkie koła lub na przód, cztery hamulce tarczowe, atrapę silnika rzędowego z ruchomymi tłokami, sekwencyjną zdalnie sterowaną skrzynię biegów w układzie 5+R, wyposażoną w automatyczne sprzęgło, a nawet reduktor, który można włączyć dla uzyskania zwiększonego momentu obrotowego, dokładnie tak jak w prawdziwym samochodzie. Nadwozie zbudowane jest całkowicie z paneli i belek Technic, posiada otwierane drzwi, maskę i bagażnik, i można je zdjąć z podwozia w całości…”

Gdzieś dalej w opisie tego modelu czytamy „… konstrukcja trwała 5 miesięcy…”. Wiele z tych podręczników traktuje o podstawach tej wielkiej zabawy. Ale jeżeli (też opisywane) LOGO Mindstorms połączy się jeszcze z Arduino no to mamy trochę elektroniki i programowania – i to już jest zabawa przez duże Z. Zastanawiam się tylko czy to wciąż jeszcze mój świat dziecięcych marzeń. Oczywiście że nie, ale tak sobie myślę że to idealny świat zabawy dużego i mądrego TATY ze swoim DZIECKIEM – czego wszystkim życzę w te nadchodzące Świąteczne Dni.

Wszystkie książki o tej tematyce można tutaj obejrzeć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Arduino, LEGO i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.