Joomla! – podręcznik

      Witam serdecznie po dłuższej przerwie. Pewnie chcecie Państwo znać powód – to proste, wystarczy popatrzyć na zdjęcie w nagłówku (dopóki się nie zmieni). Wszystkiemu winne są Bieszczady. Byłem trochę odcięty od świata, a w chwilach „dostępu” próbowałem odpowiadać na wiele pytań jakie otrzymałem w związku z ostatnim wpisem – czyli dodatkiem SOLVER do Excela.       Dziękuje za te wszystkie pytania, to była wielka frajda dla mnie, że tyle osób chciało się dowiedzieć więcej. Oprócz chodzenia po górach i odpowiadaniu na Państwa pytania, część czasu poświęcałem na czytanie nowości które mi podesłano. A jest ich trochę. Szczególnie „obrodziły” książki związane z … EXCELEM ! Doszedłem jednak do wniosku, że ostatnio dość dużo miejsca poświęciłem temu genialnemu skądinąd narzędziowi i nie chcąc być zaszufladkowany jako „excelowiec” dziś słów kilka o zupełnie innej książce. Oto i ona: joomla! BibliaNajnowsze wydanie w polskiej wersji językowej Biblii do Joomla! To drugie wydanie tej książki ze wszystkimi poprawkami i aktualizacjami dotyczącymi wersji 3.0. Wydawnictwo Helion przyzwyczaiło nas do serii wydawniczej „Biblia”. Charakteryzuje się ta seria bardzo usystematyzowanym , profesjonalnie opracowanym zasobem wiedzy. Czy pełnym ? – na tyle na ile pozwoliła na to objętość bez mała 700 stron. Zacznijmy od tego czym jest język Joomla!.  To bardzo efektywny CMS – czyli system zarządzania treścią. Jego historia rozpoczyna się w 2006 roku. Dziś ma bardzo wielu fanów, dzięki czemu i otwartej formule, jest wciąż rozwijany, doskonalony. Również, coraz łatwiej uzyskać pomoc od tej coraz bardziej licznej społeczności. Wielka zaleta Joomli to prostota instalacji i konfiguracji oraz bardzo intuicyjna i przyjazna obsługa. Niezaprzeczalnym walorem jest oczywiście to, że jest ona BEZPŁATNA ! Wróćmy jednak do tego co znajdziemy w tym podręczniku. Oczywiście dokładne omówienie instalacji i konfiguracji. Jest to bardzo dobrze i przystępnie opisane – więc nikt nie powinien mieć z tym najmniejszych kłopotów. Znajdziecie tam Państwo liczne wskazówki dotyczące wymogów i sugestii dotyczących serwera. Oczywiście po zainstalowaniu zgodnie z kolejnością materiału książki, zaczynamy od planu, struktury strony którą chcemy stworzyć. Oczywiście na tym etapie, a co omawia Biblia, warto pomyśleć o zarządzaniu użytkownikami i bezpieczeństwie. Kolejne rozdziały, to dokładne omówienie zagadnień związanych z możliwością stosowania najpopularniejszych dodatków i modułów, co czyni bardzo elastyczny i ułatwia znaczne rozszerzenia tego oprogramowania.  Studiując kolejne rozdziały, nauczymy się jak zaadoptować ten system CMS by w pełni wykorzystać jego możliwości do naszych potrzeb. Ilość gotowych szablonów i dodatków czyni to zadanie możliwym, a widząc efekty naszej nauki i pracy, jest to nader przyjemne zadanie – zbudować swoją stronę – do czego bardzo serdecznie Państwa zachęcam. Książka ta na pewno to Państwu umożliwi z gwarancją efektów.

Opis podręcznika Joomla! Biblia

Ten wpis został opublikowany w kategorii CMS, Joomla!, Nowości książkowe, programowanie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>