Język C – naucz się programować

        Dawno nie pisałem o „ruszaniu głową”, a na ileż jest to wdzięczny temat wiedzą wszyscy, którzy lubią nią ruszać. Właśnie pojawia się najnowsza książka z tej serii nakładem wydawnictwa Helion. W tym najnowszym przypadku dotyczy ona języka C. Nie ukrywam, że lubię tą serie wydawniczą przez jej nieszablonowość i (moim zdaniem) bardzo wydajne walory poznawcze. Ten, kto po raz pierwszy weźmie książkę z tej serii do ręki, pewnie będzie nieźle zaskoczony. Ten, kto przywykł do podręcznika do nauki w stylu – jak to się kiedyś mówiło, opisu standardu, będzie przecierał oczy ze zdumienia. Wcale nie najbardziej będzie zaskoczony tym, uwierzcie mi Państwo, że każą pisać po książce. Uważam za rewelacyjny sposób nauki, jaki proponują jej autorzy. To ma się nijak do metodycznego wkuwania wiedzy, bez względu na stopień zainteresowania tym procesem ze strony uczącego się. Przypomniało mi się określenie czym jest nauczanie – otóż (podobno) jest to proces wkładania komuś do głowy tego, co on ma akurat po zupełnie przeciwnej części ciała. Nie biorę za tą hipotezę najmniejszej odpowiedzialności – po prostu pozwoliłem sobie zacytować zasłyszaną teorię. Seria „Rusz głową” wyraźnie jej przeczy.

     Język C to poważne wyzwanie. Z drugiej strony jednak, jak zauważa wydawca, daje się zauważyć brak na rynku pracy fachowców z tej dziedziny, przy równoczesnym jego zaspokojeniu w przypadku specjalistów z .NET, Java, HTML czy JavaScript. Taka jest rzeczywistość. Jak pierwszy raz chodziłem na jakiś kurs programowania w C – to pamiętam jak prowadzący podkreślał – język C wymusi na tobie byś myślał o wszystkim, bo nic za ciebie tego nie zrobi. No i tu tkwi klucz i odpowiedź zarazem – czemu dobrych programistów w C jest niewielu.

      No i na koniec informacja – książka ta pojawi się 16 czerwca (dane mi było mieć ją przed premierą), więc pisze o niej z pewnym wyprzedzeniem. Naprawdę warta jest tego, by z niej skorzystać. Opis jej znajdziecie Państwo tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, C i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Język C – naucz się programować

 1. Comi pisze:

  Fajna strona, pozdrawiam czytających.

 2. Anita pisze:

  Ostanio dużo czytam blogów.
  Ta strona mnie bardzo zaciekawiła, dodałam sobie ją do ulubionych. Pozdrawiam Anita :)

 3. zielona pisze:

  Dobra strona internetowa, Wykonujesz kawał dobrej roboty.

  Dziękuję bardzo !.

 4. skuteczna pisze:

  Artykuł mnie bardzo zaciekawił, fajnie teraz wiem
  więcej. Ogólnie fajna strona :) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>