iOS – iPhon, iPad, iPod – PROGRAMUJ

iOS 5. Podręcznik programisty.

Autor: Erica Sadun

            Książka jeszcze ciepła, bo pojawia się na księgarskich półkach pod koniec stycznia 2013 roku. Z prawdziwą satysfakcją pragnę polecić ją Państwu. Właściwie to pierwszy, w polskiej edycji, podręcznik,  który kompleksowo omawia programowanie dla środowiska iOS. Nazwisko autorki jest bardzo dobrą jej rekomendacją. To prawie 800 stron rzetelnej wiedzy, ale i pragmatycznej, do tego by posiąść sztukę programowania aplikacji pod ten system operacyjny.                                                                 Erica Sadun – autorka bestsellerów i guru programowania na platformie iOS – umieściła w tej książce wszystkie informacje potrzebne do tego, abyś jak najszybciej zaczął tworzyć znakomite aplikacje dla urządzeń mobilnych na iOS 5. Znajdziesz tu gotowy do natychmiastowego użycia i łatwy w rozbudowie kod źródłowy, co pozwoli Ci uniknąć żmudnego procesu nauki przez błędy. Bardzo podoba mi się w tej książce ilość przykładów. Począwszy od programowania interfejsu, widoku, reakcji na gesty i dotknięcia. Znalazło się tu również miejsce (brawo !) na omówienie zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Autorka dokładnie omawia używanie modułu Interface Builder i języka Objective-C. Na koniec „przepis” na instalacja aplikacji w urządzeniach iOS i co jest ukoronowaniem pracy programisty – przekazanie jej do sklepu iTunes App Store.

          Wszystkim z Państwa, którzy chcą zacząć programować na platformę iOS, lub też już programują – gorąco rekomenduje ten kompletny i wyczerpujący przepis JAK TO ZROBIĆ. Standardowo opis tej książki oraz spis treści znajdziecie Państwo tutaj.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii iOS dla iPadów i iPhonów, książki IT, Nowości książkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>