HTML 5 – rusz głową

      Pewnie zwolenników HTML nie brakuje w Polsce, więc to dobrze, że pojawiła się ta książka po polsku. Seria RUSZ GŁOWĄ pewnie posiada tyleż entuzjastów, co i przeciwników. Ci z Państwa, którzy spotkali się z tą serią wydawniczą wiedzą o czym mówie. Rządzi się ona prawami, których na pewno w innych książkach nie znajdziemy. Jest ona pisana z odczuwalną dużą swobodą, z wymuszeniem zaangażowania czytelnika, z wieloma przykładami, które z rozdziału na rozdział są rozbudowywane o nowo poznane możliwości. Jedno jest pewne – jak się ktoś wciągnie no to nie odpuści zanim nie doczyta do ostatniej strony. Autorzy twierdzą, iż taki sposób przekazywania wiedzy jest zgodny z wynikami najnowszych badań nad naszą percepcją. Coś na pewno w tym jest. Książkę tą gorąco polecam wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę z HTML bowiem autorzy właściwie zakładają prawie zerowy poziom z którego opisują i uczą nas HTML5. To nie jest mała, cienka książka. To prawie 600 stron wiedzy. Co warte podkreślenia, w treści znajdziemy informacje o różnicach między HTML4 a HTML5. Ma to bardzo duże znaczenie, gdy wiemy, że oryginalny tytuł tej książki zawiera w sobie słowo PROGRAMMING. Nie wiem czy dobrze się stało, że tego słowa zabrakło w polskiej edycji. Owszem, w jakimś sensie jest to opis standardu HTML5, ale w głównej mierze jest to książka, która ma nauczyć praktycznego programowania, pisania kodu w tym języku. Ja osobiście jestem orędownikiem tej serii, po prostu podoba mi się sposób, jakim jest w niej przekazywana wiedza. Na pewno warto ją przekartkować, by wiedzieć co w niej jest. Przedsmakiem jej stylu jest parę jej pierwszych tytułów rozdziałów:

  • Dla kogo jest ta książka?
  • Wiemy, co sobie myślisz
  • Wiemy też, co sobie myśli Twój mózg

Myślę, że daje to przedsmak podejścia do czytelnika, jaki reprezentują jej autorzy. Standardowo polecam zapoznanie się z opisem i co ważniejsze spisem treści, po to by albo ją kupić, albo szukać czegoś innego. Ja osobiście gorąco polecam tą pierwszą opcje.

Ten wpis został opublikowany w kategorii HTML, książki IT, Nowości książkowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „HTML 5 – rusz głową

  1. Tomasz S pisze:

    Super wpis!

  2. byerley pisze:

    Nie spodziewalam sie, ze spedze na tym stronau tyle czasu, ale stalo sie. Swietne notki, swietny blog, na pewno jeszcze wiele razy tu zajrze. Czyta sie to wszystko wspaniale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>