EXCEL 2016 w biurze …

Excel 2016           Kolejna książka o Excelu. Większość z Państwa, którzy czasami czytają moje recenzje, zapewne wie, ze Excel to mój konik. Może dlatego, ze stan wiedzy o jego możliwościach jest bardziej zbliżony do zera niż do „początkującego”. Dlaczego tak uważam ? Odpowiedź jest prosta – po tym co na ten temat wiedzą studenci (nauk ścisłych), z którymi mam przyjemność co pewien czas się spotykać. Czasami aż się boję bać. Może przesadzam, ale jak pytam studenta kierunku zbliżonego do elektroniki o liczby zespolone no to jakoś jeszcze czasami się myli czy to pierwiastek z -1 a może coś innego. Chodzi oczywiście o część urojoną – i jest to oczywiście tylko kawałek prawdy – bo również to liczba która podniesiona do kwadratu daje -1. Ale porzućmy to co każdy elektronik powinien znać

bo bez tego ani rusz – bo i ta książka to nie ten poziom i nie po temu.     Wróćmy więc do książki. Kolejne to tłumaczenie abecadła – i nie ważne czy dotyczyło to wersji o dziesięć lat młodszej (za dziesięć lat) lub dwadzieścia lat starszej. Treść ta sama – tylko się tytuł zmienia. Tą samą wiedze posiądzie ktoś, kto sięgnie do podręcznika Excel 2000. No i zupełnie szczerze wiedze na poziomie chyba mniej niż podstawowym. No właśnie poziom bardzo kiepski. Nie mogę odnieść się do zrozumiałości w odbiorze tego „dzieła” – bo nie wiem nic na ten temat. Kiedyś pisałem o grubych dziełach Walkenbacha i przepisywaniu ich „przez kalkę” do kolejnych wersji Excela – ale w tym momencie należy, bym przeprosił Walkenbacha – bo to po prostu poziom nieporównywalny – co niniejszym czynię.

    Myślę, że książeczka ta winna nosić tytuł ABC Excela, powinna być wydana w formie „kieszonkowej” i kosztować 20PLN – bo w aktualnej formie to sprzeda się pewnie parę egzemplarzy (przez przypadek) bo w tytule jest 2016, a szef młodej adeptki sztuki sekretarskiej, pouczając ją co wiedzieć powinna, będzie o tym wiedział tylko tyle – że to najnowsza wersja Excela – i chwała mu za to. By formalności stało się zadość opis wydawniczy tej książki o Excelu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Excel i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.