Excel 2010 – egzamin 77-882 Official Academic Course


Nowa książka w polskim tłumaczeniu. Jak głosi tytuł jest to kurs dla studentów, którzy chcą uzyskać znany na świecie kwalifikacje Microsoft Office Specialist. To kolejna pozycja która pojawia się w polskim tłumaczeniu z tej serii. Niedawno pojawił się podręcznik do Project 2010, no i oczywiści Word 2010. Zacytuje fragment z okładki „…Bądź lepszy już na starcie. Zaimponuj pracodawcy swoimi umiejętnościami…. Program Microsoft Official Academic Course został stworzony dla studentów w celu wyposażenia ich w niezbędne w obecnym świecie IT umiejętności biznesowe….”. Przeglądając tą książkę, należy uprzedzić ewentualnych przyszłych czytelników o dość dziwnej dla niewtajemniczonych formule w niej zastosowanej. Właściwie, uczy ona obsługi anglojęzycznej wersji aplikacji. Czyli wszystkie zrzuty z ekranu zaczerpnięto z oryginalnej wersji, a nie polskiej lokalizacji. Jest to wynikiem formuły zastosowanej przez twórców tytułu Microsoft Office Specialist a mianowicie tego, że wszyscy legitymujący się tym tytułem znają tą samą wersje – wersje oryginalną a nie lokalizowaną. Stąd dość dziwnie wygląda formuła tej książki. Zrzut z wersji angielskiej, następnie tłumaczenie zawartości danej zakładki czy okienka na polski i omówienie przykładu. Merytorycznie zawartość tej książki nie budzi moich najmniejszych zastrzeżeń. Po każdym większym dziale wiedzy znajdują się „Ocena wiedzy”, „Ocena kwalifikacji”, „Ocena biegłości” i „Ocena mistrzostwa”. To bardzo użyteczne dla uczących się z tego podręcznika. Wszystkie pliki do ćwiczeń można ściągnąć z dedykowanej witryny. Reasumując – jeżeli chcesz zdawać egzamin Microsoft Office Specialist to zakup tej książki jest godny polecenia. Jeżeli zaś potrzebujesz nauczyć się wykorzystywania tej aplikacji w swojej pracy, więc pewnie w polskiej wersji, to lepiej kupić książki z serii „Krok po kroku”.

Z obowiązku i przyzwyczajenia – tu znajdziecie Państw opis i spis treści tej książki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Excel, książki IT, Nowości książkowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>