Egzamin 70-411 Administrowanie systemem Windows Server 2012 R2

Obiecałem – więc spełniam. Trochę to trwało – ale i lektura wielka. Prawie 500 stron na temat administrowania Windows Serverem 2012 w najnowszej wersji R2. To naprawdę duży podręcznik.

Egzamin 70-411         Pojawiła się ta książka dość niedawno. To jakby kontynuacja serii Training Kit w nowej szacie graficznej.  Adresatem tej książki są administratorzy tego serwera oraz wszyscy Ci, którzy chcą zaoszczędzić nie mało pieniędzy (bardzo duży koszt kursu) przygotowując się do zdania egzaminu indywidualnie we własnym tempie, z możliwością sprawdzenia opanowania potrzebnej do tego wiedzy. Myślę, że zarówno jednej i drugiej grupie mogę ten podręcznik polecić. Oprócz wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu i oczywiście, gdzieś w perspektywie czasu, do wykorzystania w przyszłej pracy – właśnie w tej książce odnajdziemy bardzo wiele materiału, odnoszącego się do bardzo praktycznych zagadnień i problemów z codziennej pracy Administratora. To bardzo ważna cecha tej książki. Uczy i pomaga przy wdrożeniu i zarządzaniu serwerami. Zawiera wiedze (praktyczne przykłady) jak udostępniać drukarki, pliki a na usługach sieciowych kończąc. Jest naprawdę dużym zasobem wiedzy o konfiguracji całej infrastruktury serwera. Ważne jest również to, że wszystkie omawiane zagadnienia typu Active Directory, zasady grupy dotyczą wersji R2. Tak więc to solidna, praktyczna wiedza i jedynie układ tego podręcznika podporządkowana jest tematom egzaminacyjnym, co zresztą w niczym nie dyskwalifikuje jej walorów i użyteczności w codziennej pracy Administratora. Oczywiście trzeba nadmienić, iż nie jest to książka dla zupełnie początkujących. Zawarty w niej materiał z góry zakłada, iż jej odbiorca dysponuje pewnym doświadczeniem  i podstawową wiedzą na temat infrastruktury Windows Server 2012 – ale już nie koniecznie w wersji R2 – ją możemy poznać dzięki właśnie temu podręcznikowi. Nie zauważyłem w nim jakiś błędów czy nieścisłości, dlatego też gorąco ja polecam wszystkim Administratorom. Zainteresowanych odsyłam jak zawsze do spisu treści książki Egzamin 70-411 Administrowanie systemem Windows Server 2012 R2 by zorientować się w jej zawartości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Active Directory, Bez kategorii, Egzamin, Training Kit, Windows Server 2012 R2 i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>