Dobre książki o fotografii

                      Z moich obserwacji wynika, iż coraz większą popularnością, zainteresowaniem cieszą się książki o fotografii. Nie ma się czemu dziwić, bo i sprzęt coraz lepszy i coraz tańszy, zbliża się czas kanikuły, no i co może najważniejsze robić zdjęcia „każdy może”. Poważnie o tym zjawisku mówiąc – aparat fotograficzny trafił „pod strzechy”, a i ze zdjęciem, korzystając z komputera i nawet darmowego oprogramowania, można naprawdę wiele osiągnąć w tym przemiłym hobby.

              Bezpośrednio przed tym najdłuższym weekendem majowym, chciałem poszukać na księgarskich półkach czegoś na te długie dni. Był to pomysł wielce proroczy – biorąc pod uwagę aurę, jaką nas ten czas obdarzył. Przeglądałem, wybierałem pomiędzy półkami. W trakcie tych moich poszukiwań, (pewnie koło godziny) kilka osób pytało o książki o fotografii. Wróciłem do domu i zacząłem się przyglądać temu co na rynku księgarskim jest w tej kategorii godnego polecenia. Jest naprawdę dużo dobrych książek o fotografii. Podzielił bym je na dwie kategorie. Pierwsza z nich mówi o tym, jak robić zdjęcia, druga zaś jak te zdjęcia obrabiać. Bardzo interesująco przedstawiają się książki z tej pierwszej kategorii. Dobrze i ciekawie, a czasami wręcz fascynująco możemy spędzić nad nimi czas, marząc o tym co nas czeka i jak mamy się przygotować do tych wspaniałych chwil, kiedy już będziemy trzymać w ręku nasz ukochany aparat. Na początek, radził bym odpowiedzieć sobie na pytanie – jaki temat fotografii jest mi najbliższy. Czy ma być to portret, krajobraz, góry, architektura, a może zdjęcia naszych dzieci, naszych bliskich ? Naprawdę, jestem zaskoczony, jak wiele różnorodnych książek, które opisują te wszystkie kategorie jest na naszym rynku. W dodatku nie są to książki drogie. Wybrałem parę z nich, by Państwu jedynie zasygnalizować jak wiele ich jest. Nie wiem czy wybrałem te najlepsze, bo na pewno wszystkich nie przeczytałem. Warto jednak z tymi, które dotyczą Państwa ulubionych tematów zaprzyjaźnić się. Są naprawdę wartościowymi książkami, które dadzą naszej wyobraźni podstawy warsztatu, a może nawet coś więcej. Może Państwa zainspirują do innych ujęć, innych „rozmów” i innych przemyśleń – czego oczywiście z całego serca życzę. Mając na uwadze, iż moim zamiarem jest pomaganie Państwu w doborze książek, poniżej wymieniam te najnowsze. Klikając na tytuł – będziecie Państwo mogli zapoznać się z treścią tych książek – oczywiście nie w dosłowny sposób, ale wystarczający by móc podjąć decyzje o zakupie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografia, Nowości książkowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>