C# 6.0 Księga przepisów. Rozwiązania dla programistów C#

C# 6.0                Są książki do których się wciąż wraca, ale są również i takie, które do nas wracają. Mniej lub bardziej zmienione, czasami pozornie, a czasami w istotny sposób. Właśnie do tej drugiej kategorii należy podręcznik, który chciałem Państwu przedstawić. To kolejne wydanie, czy może odsłona języka C#. Książka

C# 6.0 Księga przepisów

to tłumaczenie (nie tylko moim zdaniem udane) angielskiego wydania znanych i cenionych autorów Jay Hilyard, Stephen Teilhet. Jak wskazuje tytuł

, jest to pewnego rodzaju spis prawideł, jakie należy stosować przy programowaniu w tym języku, ale również zawiera ona dużo materiału dotyczącego rozwiązywania nieco bardziej ambitnych zagadnień.          Kiedyś, używało się określenia „standard języka”. Powiedział bym, że w jakimś stopniu ta książka o nim stanowi. Znajdziemy w niej wiele rozwiązań programistycznych zrealizowanych „zgodnie ze sztuką” i z wykorzystaniem funkcjonalności C# w wersji 6.0.   A myślę, że właśnie ten znaczący postęp w porównaniu do poprzednich wersji, jest kluczowy i dlatego uważam że każdy profesjonalista specjalizujący się lub chcący programować w tym języku w sposób poprawny, wydajny – powinien po ten podręcznik sięgnąć.

        Znajdziecie tam Państwo dużo informacji o nowych przepisach dla metod asynchronicznych, obiektów dynamicznych, zaawansowanej obsługi błędów, czy wreszcie kompilatora Rosyln. Niedawno temu, na jakimś spotkaniu, zapytano mnie o to czemu jest tak mało podręczników na temat współbieżności. Myślę, że współbieżność jest nie tyle modna co wprost potrzebna.  Istotnie, właściwie nie ma tytułu, który by tylko o tym traktował. Ale, i tak właśnie odpowiedziałem, wątkowanie, synchronizacja i współbieżność jest omawiana w dobrych podręcznikach do konkretnego języka. Takim właśnie podręcznikiem jest C# 6.0 Księga przepisów. Rozwiązania dla programistów C# którą gorąco Państwu polecam. Na koniec cytat z okładki: „…Każdy przepis w książce zawiera przetestowany kod, który można pobrać z witryny oreilly.com i wykorzystać we własnych aplikacjach, przy czym do każdego z nich dołączone jest szczegółowe wyjaśnienie, jak i dlaczego działa pokazana technika. Do korzystania z książki i dołączonych przykładów nie trzeba być doświadczonym programistą C# lub .NET. Trzeba jedynie być kimś, kto chce rozwiązać problem już teraz, bez konieczności poznawania najpierw całej powiązanej teorii…”. Cały opis i spis treści tego podręcznika.

Ten wpis został opublikowany w kategorii C, programowanie, Visual C# i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.