Bezpieczeństwo – temat na czasie

   Coraz częściej docierają do nas wiadomości – ktoś stracił pieniądze z konta, jakiejś firmie włamano się do bazy danych o klientach. Dzięki prostej sztuczce dostajemy wiadomości ze swojego adresu mailowego. Bez przerwy dostajemy wiadomości że jak nie wpłacimy….. czy też informujące, że do zapłacenia mamy fakturę.

   Ostatnio pojawiły się dwie książki tego tematu dotyczące dla różnych odbiorców. To: „Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie. Poradnik bezpieczeństwa IT dla każdego” orazBezpieczeństwo defensywne. Podstawy i najlepsze praktyki”

Bądź bezpieczny           Dziś zajmijmy się tą pierwszą (drugą w najbliższym czasie tj. po przeczytaniu), adresowaną do wszystkich którzy w warunkach domowych korzystają z internetu, kupują w internecie, płacą za zakupy przez internet, korzystają z mediów społecznościowych. To wszystko rodzi określone zagrożenia.  Wydawca (Helion) opatrzył ta książkę takimi słowami:

„Sieć, a wraz z nią my sami, coraz częściej pada ofiarą nieuczciwych członków cyfrowej społeczności. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba przestępstw dokonywanych w internecie. Pojawiają się programy, które paraliżują całe firmy, organizacje, instytucje itd., narażając je na bardzo dotkliwe straty. Zwykli ludzie tracą pieniądze jako ofiary wyłudzeń lub po prostu włamań na konta bankowe.Nasze cyfrowe bezpieczeństwo w znacznej mierze zależy od nas samych. To użytkownik technologii powinien uważać na swoje zachowania w wirtualnym świecie. Jest on przyjazny, pod warunkiem przestrzegania pewnych zasad. O tym, jakie to zasady, Czytelnik dowie się z tej książki. Napisanej przez zawodowego informatyka przystępnym, zrozumiałym językiem.” Potwierdzam w całości tą opinię. Ta książka jest dla każdego kto chce być bezpieczny w internecie a nie ma do tego wiedzy profesjonalnej. Gorąco polecam. Na marginesie i zupełnie z ta książką nie związany temat. Idą Walentynki – warto o tym pamiętać. Prywatnie polecam sklep internetowy z naprawdę dobrymi kosmetykami dla Pań oczywiście, ale i troszeczkę dla panów. To sklep z kosmetykami LARENS – Wellu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, książki IT, Nowości książkowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.