AZURE programowanie aplikacji

uslugi-microsoft-azure-programowanie-aplikacji          „Chmura” staje się i u nas w Polsce coraz bardziej popularnym i stosowanym środowiskiem. Budziła ona na początku wiele zastrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa. Jest z tym coraz lepiej. Z oczywistych względów, jeżeli „najwięksi” zainwestowali olbrzymie pieniądze w infrastrukturę – to zrobią wszystko żebyśmy z tego korzystali – co na naszych oczach się dzieje. Pośrednim dowodem na jej wzrastającą popularność jest właśnie ten podręcznik -

Usługi Microsoft Azure Programowanie aplikacji

autorstwa zupełnie polskiego, panów Zbigniewa Fryźlewicza i Łukasza Leśniczeka (jeżeli źle odmieniłem aniżeli autor sobie życzy – przepraszam).

     Na pewno Microsoft Azure to jedna

z wielu istniejących platform chmurowych, które powstały w ciągu kilku minionych lat. Trudno ocenić poziom popularności, ale z obserwacji można powiedzieć że jest w czołówce.
Prawie każda z platform oferuje gotowe do subskrypcji i użycia, własne aplikacje chmurowe. Są to usługi w modelu SaaS – a także dostęp do usług w modelach IaaS i PaaS. Platforma chmurowa Microsoft Azure zapewnia oczywiście usługi w każdym z tych trzech wymienionych modeli.

       Jedno jest pewne – platforma Azure bardzo dynamicznie się rozwija. Zgodnie z opisem oferuje coraz więcej specjalizowanych usług poczynając od, w różnym stopniu prekonfigurowalnych, maszyn wirtualnych, poprzez usługi mobilne, multimedialne, integracyjne, aż po różne rodzaje usług danych, czy usługi wspierające przetwarzanie Big Data.

      Autorzy podzielili ten podręcznik nijako na dwie części. Najpierw omawiają teoretycznie różne kategorie usług jakie nam oferuje ta platforma. W drugiej zaś części zaistniała sama „praktyka”. To bardzo cenna cecha tej książki. Omawiane są (demonstrowane) sposoby wykorzystywania różnych usług „CHMURY AZURE”. Wszystko to na przykładzie czterech aplikacji. Pokazują proces tworzenia własnego kodu, konfiguracje poszczególnych składników – słowem czysty pragmatyzm. Takie podejście autorów w znaczny sposób wzbogaca tą książkę. Z czystym sumieniem polecam tą książkę, która, szczególnie przy niewielkiej jeszcze ilości wartościowych pozycji omawiających Azure, jest tego warta. Opis „Usługi Microsoft Azure Programowanie aplikacji„.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Azure, Chmura, książki IT, programowanie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.