Android Programowanie aplikacji

Android Programowanie aplikacji          Seria „Rusz Głową” cieszy się bardzo dużą popularnością, moim zdaniem, zasłużoną. Myślę, że dzieje się to dzięki wysoce oryginalnemu układowi materiału zawartego w książkach tej serii, który łamie wszystkie kanony do których przywykliśmy. Jaki jest powód, by to robić? Bardzo prosty – by zmieniając tak wiele spowodować by wiedza, czasami skomplikowana, trafiała do naszych głów w sposób równie prosty co szybki. Pomimo, iż jest pewne, nieliczne konserwatywne grono, któremu taki sposób przyswajania wiedzy nie odpowiada, popularność tej serii jest bardzo duża. Dość dawno nie pojawiała się polska edycja tej serii. Chwała więc wydawnictwu Helion, że zdecydowano się ją wydać w dodatku bardzo szybko po zaistnieniu tej książki na światowych rynkach w edycji angielskiej.
Android jest dominującym systemem smartfonów, tabletów, bez względu na to że Microsoft(R) robi wszystko żeby tak nie było. Ilość, dostępność i popularność aplikacji w tym również w polskiej edycji jest olbrzymia.
Z drugiej strony, wielokrotnie spotykałem ludzi, którzy z wielka pasją te aplikacje tworzą. Czasami po to bo jest to wielka frajda, a czasami dorabiając sobie tym do stypendium na przykład. Można to również traktować jako bardzo interesujący element czy kierunek do spotkania ze znacznie bardziej rozbudowanymi językami programowania. Jedno jest pewne – zero nakładów (zakładając że mamy już smartfona), szybki podgląd efektów no i oczywiście fura przyjemności. Mam nadzieje, że dzięki tej książce, szeregi entuzjastów pisania aplikacji na Androida znacznie się powiększą. Podręcznik ten z czystym sumieniem polecam wszystkim, których to interesuje. Gwarantuje dużo zabawy i wielką satysfakcje z napisanych aplikacji. Wystarczy czytać tą książkę, a pierwsza aplikacja powstanie sama ! Na zakończenie jak zawsze opis i spis treści w naszej ulubionej księgarni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Android, Bez kategorii, programowanie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.