ALLEGRO a legalność oprogramowania

Fragment artykułu z Gazety Wyborczej:

Jak sądzisz, jaki procent oprogramowania sprzedawanego na Allegro to fałszywki?

 Autor: Olaf Szewczyk
Cały tekst znajdziecie Państwo tutaj:

http://wyborcza.pl/1,75400,17828710,Jak_sadzisz__jaki_procent_oprogramowania_sprzedawanego.html

___________________________________________________________

….”Poprosiłem o komentarz Krzysztofa Janiszewskiego z firmy IPR Ekspert zajmującej się m.in. rynkiem nielegalnego oprogramowania. Wszystko się zgadza. W przypadku najchętniej okradanego Microsoftu, liczba podejrzanych ofert różnych wersji Windows i pakietu Office sięga na Allegro w porywach 99 procent. Tylko w styczniu Polacy kupili na tym portalu fałszywki firmy z Redmond za około 1,9 mln zł. Produkty firm Adobe (w styczniu i lutym: 86 proc. podróbek), Corel (71 proc.) i Norton (90 proc.) również cieszą się popularnością. Łączna strata tych producentów z powodu sprzedaży pirackich wersji na Allegro w dwóch pierwszych miesiącach roku jest szacowana przez IPR Ekspert na 1,4 mln zł…..”

_______________________________________________________________
Czy można to komentować – chyba tylko jednym słowem – niestety, tak jest. Z Krzysztofem Janiszewskim znam się od wielu, wielu lat i wiele razy współpracując ze sobą poznawaliśmy dziesiątki takich spraw. Nie raz spotykam się z tym problemem jako biegły sądowy. Co mogę doradzić odbiorcy indywidualnemu i instytucjom ?  Otóż radze pamiętać, że cena to nie najważniejsze kryterium. Czasami warto wydać dodatkowe pieniądze by zasięgnąć opinii od profesjonalnie do tego przygotowanej firmy czy osoby – by małe pieniądze nie kosztowały nas najdrożej.

 Myślę, że informacja ta dotarła do mediów bo i nawet CRN (znany periodyk dla reselerów) na swoich łamach doniósł, że właśnie tak wygląda sytuacja na rynku oprogramowania Allegro – no cóż smutne to, że równamy w najgorszą stronę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.