Windows PowerShell 3.0 Krok po kroku – czyli książka dla zaczynających

Powershell                          Przyszła pora na doskonałą książkę – podręcznik do Windows PowerShell 3.0 w wersji „krok po kroku”. Co to za seria ? – chyba trzeba o tym parę słów. To książki przeznaczone dla tych z Państwa, którzy mają chęć i ambicje poznania czegoś nowego. Na czym polega najważniejsza cecha tej serii – na spełnieniu zasady UCZ SIĘ SAM I TAK JAK SAM CHCESZ ! Czyli, jeżeli jakiś fragment wiedzy jest znany, albo jest dla Państwa jest bardzo prosty – można go potraktować „po łebkach”, albo całkowicie pominąć i przejść do następnych tematów. To wielka wygoda, bo można się uczyć we własnym tempie, bowiem każdy rozdział jest konsekwencja poprzedniego i pozwala nam na stopniowe poznawanie w głąb – czyli inaczej niż książki, które są pisane z myślą o tych z Państwa, którzy wiedzą i ma być ona pomocą w przypomnieniu – tak na przykład jak seria Vademecum Administratora.

      Wróćmy jednak do tematu książki. Jak zapewne Państwo doskonale się orientują, PowerShell służy do automatyzowania prac związanych z administrowaniem systemami Windows(r). To po prostu język skryptowy, który na pewno bardzo nam się przyda w codziennej pracy administratora. Dzięki tej książce ( 670 stron! ) właśnie KROK PO KROKU w sposób bardzo praktyczny ( dużo ćwiczeń) poznamy sposoby na to jak podnieść wydajność swojej pracy, zarówno w zakresie konserwacji jak i administrowania systemem.

 Przestanie być problemem zarządzanie lokalnymi i zdalnymi systemami przy użyciu poleceń „cmdlet”, to również wyczerpujące omówienie debugera do usuwania błędów w skryptach. Nauczycie się Państwo jak zarządzać użytkownikami, grupami czy komputerami w Active Directory, ale również jak wykorzystywać napisane skrypty w administrowaniu Exchange Serverem 2010. Gorąco polecam ta książkę. Jest według mnie bardzo starannie przygotowana i dzięki niej można się nauczyć pracy z PowerShell 3.0. Na koniec jak zawsze link do spisu treści – tutaj.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Active Directory, książki IT, Nowości książkowe, PowerShell i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>