Visual C# 2013 – podręcznik książka

Visual C# 2013                Książka pojawiła się pod koniec stycznia tego roku. Jest ona tłumaczeniem anglojęzycznej książki „Microsoft Visual C# 2013 Step by step”. Nie raz na tym blogu pisałem czym jest ta seria i dla kogo jest ona przeznaczona. Można ją polecić wszystkim, którzy zaczynają przygodę z C#, ale również wszystkim tym z Państwa, którzy znają wcześniejsze wersje tego języka. Myślę jednak, i to jakby ostrzeżenie by się nie rozczarować, to nie jest podręcznik dla zupełnych nowicjuszy, którzy nigdy dotąd nie mieli do czynienia z żadnym językiem programowania. Sama terminologia, język jakim jest ta książka napisana zakłada, iż jej czytelnik, kiedyś już coś „napisał”. Książka – poradnik, jak wszystkie z tej serii jest bardzo usystematyzowana i pozwala na naukę we własnym tempie. Jeżeli coś jest dla nas znane, możemy przejść do następnego rozdziału, lub też cofnąć się do poprzednich by jakiś materiał sobie przypomnieć. Dużo praktycznych przykładów, właśnie krok po kroku, prowadzi czytelnika w kolejne etapy „wtajemniczenia. Wiele w niej treści poświęconych budowie aplikacji reagujących na zdarzenia jakie podejmie jej użytkownik. To bardzo cenne w dobie budowy aplikacji pod Windows 8, smartfony, no i oczywiście dodatkowe źródło wpływów pieniężnych ze sprzedaży.

       Bardzo gorąco polecał bym tą książkę studentom i wszystkim tym, których ten język interesuje. Jest naprawdę dobrze systematyzującą wiedze i dobrze napisaną (przykłady) i na pewno doprowadzi do tego, by stworzyć stabilny kod, znaleźć w nim ewentualne błędy i wykorzystać wszystkie możliwości tego języka. Myślę, że jeżeli chcecie Państwo poznać ten język, zaprzyjaźnić się z nim i zacząć budować, tworzyć pierwsze aplikacje – to naprawdę jest warta tego, by mieć ją przy sobie i ze sobą. Warto jest oczywiście sięgać po najnowszą wersje tego języka czyli 2013,  bo będziecie Państwo na bieżąco z możliwościami tego języka. Opis:  Visual C# podręcznik .  Gorąco polecam wszystkim, którzy chcą poznać ten język i jego olbrzymie możliwości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii książki IT, programowanie, Visual C# i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Visual C# 2013 – podręcznik książka

  1. Czytelnik IT pisze:

    Kupiłem tą książkę. Potwierdzam Twoją opinie o niej. Warto ją mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>