Tytułem wstępu

Z wykształcenia jestem informatykiem.
Kiedyś był taki czas, że jedynie jak się wyjeżdżało za granicę (tą zachodnią oczywiście), to można było kupić dobre, fachowe książki.
Pamiętam, jak wracałem z „nauk” ze Stanów, to miałem pełną walizkę książek. Celnik na Okęciu parę z nich wyjął i przekartkował – to znaczy sprawdził, czy czegoś w nich nie ma włożonego. Następnie zapytał, co ja w tych książkach przewożę?
Może nie najszczęśliwiej odpowiedziałem – WIEDZĘ – bo chyba nie do końca zrozumiał !
Ta odpowiedź spowodowała bowiem  mieszane uczucia u mojego adwersarza.
Biedny, chyba jeszcze nigdy nie przekartkował tylu książek – choć, niestety dla mnie, długo to trwało. Tak do końca chyba nie wiedział, czy ma do czynienia z idiotą, czy ze sprytnym przemytnikiem.

        I wtedy sobie pomyślałem, że to bardzo kiepskie czasy, – a dziś myślę, że teraz jest zupełnie normalnie ( przynajmniej z fachowymi książkami ) i jestem z tego powodu szczęśliwy.

 O czym bę™dzie ten blog?
Jak łatwo się domyśleć o książkach IT.
O tych dla początkujących i dla średniozaawansowanych, bo profesjonaliści najczęściej wiedzą gdzie szukać. Wiem, że czasami trudno jest dotrzeć do wiedzy, gdzie czego szukać, co się nowego pojawiło. Czasami, ucieka nam nowość wydawnicza, która była by dla nas idealna, a my nawet o niej nie wiemy.
Tradycyjne księgarnie techniczne nigdy nie mają na półce wszystkiego, a nawet wręcz mają bardzo niewiele. Lepiej jest z księgarniami internetowymi – choć nie zawsze. Najczęściej w takiej księgarni jest tylko jedno wydawnictwo (są od tego wyjątki) i właściwie dużo czasu zajmuje prześledzenie całego rynku polskich wydawnictw, a co dopiero gdy chcemy być na bieżąco z książkami w interesującej nas dziedzinie na całym świecie. Właśnie taka potrzeba zrodziła pomysł – ja się tym zajmę, żeby inni mieli to „z głowy”, bo na codzień zajmuje się tym zawodowo i mnie łatwiej. Oczywiście moje opisy, recenzje będą w pełnym sensie subiektywne i dlatego liczę na Państwa komentarze i opinie. Zarówno o książkach, o ich zawartości merytorycznej jak i o tym co robie źle i co byście Państwo chcieli żebym zmienił. Piszcie, pytajcie, komentujcie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>