SEO – czy wszystko jest OK ?

Wiadomo, że ilość linków do naszej strony ma wpływ na jej wypozycjonowanie.

             Codziennie dostaje do zaakceptowania około 10-ciu komentarzy. Znikomy procent z nich jest komentarzami merytorycznymi. Najczęściej to „księżycowy” komentarz, który jest uniwersalnym (typu „… bardzo interesujący wpis..”,  „…bardzo mnie to zainteresowało…”). Zadajmy sobie pytanie – po co takie komentarze? Odpowiedź jest prosta – po to by przemycić adres swojej strony, swojego adresu mailowego czy też przemycić informacje o usłudze, towarze. Nie należy dodawać, że chodzi tu oczywiście o swoją działalność, albo chociaż, co dzieje się oczywiście za każdym razem – „pompowania” pozycji strony. Na dziś, 80% tych komentarzy to wpisy angielskie, 14% ze strefy języka rosyjskiego i pozostałe z Polski. Nie analizuje, czy są to „gotowe programiki”, które szukają WordPress’a, czy też jest to inna „ścieżka” postepowania. Pozostaje się cieszyć, choć marna to pociecha, ze z Polski dostaje tylko kilka procent takich „merytorycznych” komentarzy, mimo że bloga prowadzę tylko po polsku. Może wydawać się, że jakaś cząstka internautów, sięgnie po każdy środek, by się wypromować, zarobić, bez względu na etyczną stronę tego procederu. No cóż, nikt nie powiedział, że w internecie ma być etycznie, albo mądrze ( vide: dopisek o ciasteczkach !) – ale to temat na następny wpis.

                  Mam nadzieje, że miło upłynął Państwu świąteczny czas – ja żałuje tylko, że nie byłem na nartach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Pozycjonowanie stron WWW, WordPress i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>