Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie i optymalizacja stron www

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, iż przyrost ilości stron WWW w sieci, ma charakter lawinowy. Pewnie w czasie, kiedy przeczytaliście Państwo to pierwsze zdanie, parę z nich przybyło.
Wiele osób zna takie powiedzenie, że jeżeli czegoś nie ma w internecie to nie ma go również w rzeczywistości. Na pewno coś z prawdy w tym jest. Założyć stronę w internecie to dopiero początek. Trzeba zrobić wszystko, by ta strona trafiła do szerokiego gremium odbiorców. Jak to zrobić? Jeżeli szukamy czegoś w internecie, to korzystamy z wyszukiwarek. Zapewne najbardziej popularną jest Google – choć jest ich znacznie więcej.
Wyobraźmy sobie, że stworzyliśmy stronę, która pomaga w organizacji górskich wycieczek, pokazuje ciekawe miejsca, mówiąc ogólnie – uczy gór.
Tworząc taką stronę mieliśmy jakąś misje. – Chcemy pomagać ludziom, którzy nie znają gór. Włożyliśmy wiele pracy. Jest wspaniała treść, są wspaniałe mapki tras, porady i zdjęcia. Dopracowaliśmy stronę w każdym szczególe. Zapytaliśmy naszych przyjaciół z górskich wędrówek, czy strona jest ok? Wszyscy mówią, że jest bardzo fajna, napewno pomocna i popularyzatorska, ale i z pełną odpowiedzialnością napisana. Siadamy „na laurach” z przeświadczeniem, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty i teraz każdy turysta wybierający się na szlak, czytając naszą stronę, pokocha góry i uniknie złych przygód.
Niestety, nic bardziej błędnego – przed nami drugi etap prac – i właśnie o tym jest ta książka. Znajdziesz w niej odpowiedź, co należy zrobić by treści, które są na pewno wspaniałe, dotarły do ludzi. Jak sprawić, by ta nasza strona była odwiedzana, czytana. Temu służy pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach – i właśnie temu poświęcona jest ta książka. Myślę, że jej poziom merytoryczny pozwala na to, by z całą odpowiedzialnością polecić ją również webmasterom – co niniejszym czynie.
Jej opis i spis treści - to lektura, która pozwoli Państwu zadecydować o potrzebie jej przeczytania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości książkowe, Pozycjonowanie stron WWW i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>