Office 365 dla mniejszych organizacji

Office 365          Może nie jest to książka dzieło. Może to nie jest wyczerpujący podręcznik. Chciało by się jednak powiedzieć”…na bezrybiu…”.

    Brak jest niestety, rzetelnego opracowania na temat wdrożenia i zarządzania (administrowania) tym wspaniałym narzędziem jakim jest office w chmurze w języku polskim. Należy więc z zadowoleniem przyjąć ten kilkudziesięciu stronicowy „początek” zapełniania tej luki. Trochę dziwi brak nacisku ze strony Microsoft(r) na popularyzacje tego rozwiązania. Przecież poszły gigantyczne pieniądze na „chmurne”, gigantyczne serwerownie. Owszem są szkolenia (choć tyleż rzadkie co drogie) na ten temat. Jest już trochę literatury anglojęzycznej, a wciąż u nas to jakoś kuleje. Trudno bowiem książkę „Korzystanie z usług Microsoft Office 365. Prowadzenie małej firmy w chmurze”  wydaną przez Microsft PRESS bodaj w 2012 roku – uznać za podręcznik wyczerpujący. Trudno zresztą uznać za szczególnie bogaty zasób książek (14 tytułów). Z wyjątkiem być może, a nawet na pewno anglojęzycznej „Microsoft Office 365 Administration Inside Out” choć też wydanej dość dawno.

By trochę przybliżyć i może przez to trochę spopularyzować idee pracy w chmurze (nader tego wartą) – polecam przeczytanie tej pozycji, wydanej przez HELION.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Azure, Chmura, Nowości książkowe, office365 i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.