Egzamin 70-410 Windows Server 2012 R2

               Przepraszam serdecznie Państwa, że zamilkłem na tak długo. Okres kanikuły ma swoje prawa – i to właśnie główny powód, choć przyznaje to dość kiepska wymówka. Fakt jednak pozostaje faktem – odtrąbiono koniec wakacji – wracajmy więc do tego co najbardziej lubię poza „szwendaniem” się po górach – czyli dobrych książek ! Chciałbym jednak (bijąc się w pierś) powiedzieć, że mimo mojego milczenia, w te wakacje trochę się działo na rynku książek IT. Postaram się te zaległości nadrobić. Na dobry początek chcę zacząć naprawdę z wysokiej półki. Windows Server 2012 w wersji R2 – instalowanie i administracja –  na pewno tygrysy to lubią!  Tak więc na początek coś, co ucieszy Administratorów tego Servera – dwie, jeszcze ciepłe, książki. Windows Server 2012 R2 Poradnik szkoleniowyPierwsza z nich to „Instalowanie i konfigurowanie Windows Server 2012 R2 Poradnik szkoleniowy„. Podtytuł – „Poradnik szkoleniowy” nie jest może najlepszym tłumaczeniem słów angielskich „Training Guide„.  Pomijam fakt, że według mnie to nic innego jak kontynuacja doskonale nam wszystkim znanej serii Training Kit. Ja osobiście do tej nazwy się przywiązałem i teraz muszę się „modyfikować”. Zmienił się tytuł, ale na szczęście merytoryczny poziom treści pozostała na tym samym poziomie. Myślę, że to doskonała książka z olbrzymią dawką bardzo praktycznej wiedzy. Wręcz jest ona obowiązkową dla wszystkich Administratorów. Pragnę zwrócić uwagę Państwa, iż jest to podręcznik z uzupełnieniami i rozszerzeniami dotyczącymi wersji R2 tego Servera. Jak zawsze, tej klasy podręcznik dedykowany jest również wszystkim tym z Państwa, którzy chcą, oszczędzając nie mało pieniędzy, przygotować się do egzaminów certyfikacyjnych Microsoft(r) – w tym przypadku chodzi o egzamin 70-410. Proszę mi jednak wierzyć, to nieodzowne źródło wiedzy i przypomnień dla tych wszystkich, którzy profesjonalnie zajmują się Serverem 2012 w wersji R2. Zaręczam, materiał zawarty w tej książce ( objętościowo 770 stron ) to coś, co jest i będzie nam bardzo przydatne. Nie chcę się zagłębiać w tematy jakie ten podręcznik omawia. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do spisu treści „Instalowanie i konfiguracja Windows Server 2012 R2„. Kolejnym, ważnym bardzo podręcznikiem, który już zaistniał na półkach od paru dni, jest „Egzamin 70-411: Administrowanie Systemem Windows Server 2012 R2„. Obiecuje, że następny wpis – dotyczący tej wartościowej książki, pojawi się w przeciągu paru dni – już ją czytam i pracuje nad recenzją.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Windows Server 2008 R2 i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>