DRUPAL

DRUPAL 7 Zaawansowane programowanie

To książka, która w polskiej wersji pojawiła się pare dni temu. Nie jest to język, którym się zajmuje, ale chciałbym, po pierwszym przejrzeniu tej książki, przekazać trochę informacji o niej. To napewno nie jest książka dla poczatkujących. Ale do rzeczy – co w niej znajdziemy?  Drupal to jeden z wyżej ocenianych CMS‚ów, który pozwala na tworzenie dużych witryn, czy też aplikacji internetowych. Właśnie jego zalety, w postaci uniwersalności i wielkości wahlarza zastosowań, stanowią o jego wciąż rosnącej popularności. Jest to dobrze napisany podręcznik, traktujący począwszy od architektura i struktura plików systemu i wykorzystywania API formularzy, przez dużo wiedzy o dodawania modułów własnego autorstwa. Nie ominięto, z oczywistych powodów, dużego materiału, poświęconego bazom danych i korzystania z jQuery w Druplu. Ale, tak jak powiedziałem na wstepie, nie jest to książka dla poczatkujących. Dlatego wszystkim tym, którzy rozważają zakup tej pozycji – polecam oczywiście, zapoznanie się z opisem i spisem treści .

Ten wpis został opublikowany w kategorii API, CMS, Drupal, jQuery, Nowości książkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>