Training Kit 70-640

Training Kit 70-640

         Kiedyś, w którymś wpisie opisywałem serie wydawniczą Microsoft(r) PRESS pod nazwą TRAINING KIT, przypomnę więc jedynie, że są to książki służące dwóm celom. Po pierwsze mają dać pełną, konkretną i praktyczną wiedze na temat danego zakresu pracy Administratora, z drugiej zaś są idealnym podręcznikiem do samodzielnego (bardzo dużo pieniędzy zostaje w kieszeni) przygotowania się do konkretnego egzaminu certyfikacyjnego – w tym przypadku 70-640. W książce znajduje się przykładowy przebieg egzaminu wraz z odpowiedziami,  dzięki którym możemy ocenić kompletność naszej wiedzy i stopień przygotowania do egzaminu. W tym przypadku wiedzy na temat konfigurowania Active Directory. Ale uwaga – książka ta to wydanie II jej wcześniejszej wersji rozszerzona o zmiany dotyczące Windows Servera 2008 w wersji R2. Nie tylko zresztą, poprawiono również błędy występujące w wydaniu I i dokonano rozszerzenia kilku tematów. Konfigurowanie Active Directory jest zadaniem równie trudnym co pracochłonnym. Jest to czuły punkt pracy Administratora, nader wrażliwy na błędy a nawet na brak optymalizacji tej konfiguracji. Warto więc poważnie traktować to zagadnienie poświęcając mu napewno dużo pracy i czasu by były faktyczne efekty i by w przyszłości było nam łatwiej pracować i dokonywać modyfikacji. Uważam, że godnym pochwały jest dokładność, z jaką trójka autorów (znanych z innych publikacji) omawia takie tematy jak automatyzacja, tworzenie i konserwacja kont (dotyczy to zarówno użytkowników jak i komputerów i oczywiście co najtrudniejsze -grup), instalowanie DNS, czy co bardzo ważne dla każdego przedsiębiorstwa – omawia bardzo dokładnie kwestie bezpieczeństwa sieci przedsiębiorstwa. Dotyczy to zarówno wykonywania i odzyskiwania kopii zapasowych jak i zagadnień związanych z uwierzytelnianiem, inspekcją i innymi funkcjami zabezpieczającymi naszą sieć. Polecam, jak zawsze, przed oceną i zakupem, tej bardzo wartościowej moim zdaniem pozycji, zapoznanie się z opisem i spisem treści tego dwutomowego (tak to dwie książki) kompendium wiedzy.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Active Directory, Nowości książkowe, Training Kit, Windows Server 2008 R2 i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>